SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [07.09.2019r.]

SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [07.09.2019r.]

SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [07.09.2019r.]
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
07.09.2019 22:50

Utracona łączność przed lądowaniem na Księżycu, druzgocące zdjęcia z Bahamów, 3 mln dolarów nagrody za jedno zdjęcie, przewidywany termin końca świata i niechlubny rekord Guinnessa. Oto, co działo się dziś w świecie technologii i nauki.

Lądowanie na Księżycu w ramach misji Chandrayaan-2 nie przebiegło zgodnie z planem. Na nieco ponad 300 metrów przed lądowaniem, naukowcy z Indii stracili łączność z lądownikiem. W sieci można jednak obejrzeć nagranie z pierwszych kilkudziesięciu minut przygotowań do lądowania.

Dorian spustoszył Bahamy

Huragan Dorian doszczętnie zniszczył Bahamy. Do internetu trafiły nowe zdjęcia, na których widać skalę tragedii. Według szacunkowych danych, huragan zniszczył aż 13 tysięcy domów.

"Oscar nauki" za zdjęcie czarnej dziury

Grupa naukowców związana z pierwszym zdjęciem czarnej dziury została doceniona "Oscarem nauki", który wiąże się z pieniężną nagrodą w wysokości 3 milionów dolarów. Osób zaangażowanych w projekt było kilkaset – po podziale każdy dostanie tylko kilka tysięcy dolarów.

Koniec świata jest pewny

Naukowcy twierdzą, że koniec świata jest pewny. Oszacowano nawet termin, w którym Ziemia przestanie istnieć. Problemem jest wyczerpujące się "paliwo" na Słońcu.

Niechlubny rekord Guinnessa

Na koniec ciekawostka z branży gier. W najnowszej Księdze Rekordów Guinnessa znalazł się niechlubny wpis dotyczący gry Star Wars Battlefront 2. Okazuje się, że jedna z wypowiedzi twórców na Reddicie osiągnęła rekordową liczbę negatywnych ocen.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)