SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [06.04.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [06.04.2020]
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

07.04.2020 00:00, aktual.: 07.04.2020 00:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele dzieje się w temacie pomocy służbom medycznym dostarczając sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem. Robią to prywatne firmy i wolontariusze, ale też państwo. Poza tym szykuje się nowa usługa w InPoście czy blokada teorii spiskowych na YouTube.

Koronawirus. Cała Polska drukuje maski dla lekarzy

Kolejna porcja różnych informacji związanych z pomocą dla lekarzy zagościła jako materiał dla kilku artykułów. Przede wszystkim przybliżamy inicjatywę "Drukarze dla szpitali", w której skoordynowani uczestnicy z całej Polski mogą wytwarzać między innymi z udziałem drukarek 3D przyłbice medyczne.

Największy samolot świata Antonow An-225 dostarczy sprzęt do walki z koronawirusem

Zaraz po świętach spodziewamy się na lotnisku w Warszawie ogromnego transportu sprzętu zakupionego przez spółki Skarbu Państwa w Chinach. Pomoże w walce z koronawirusem. Przyleci w ładowni największego towarowego samolotu świata.

Szpital z Wrocławia dziękuje za pomoc. Maski do nurkowania przerobione na sprzęt medyczny do walki z koronawirusem

Poza przyłbicami medycznymi amatorskim sprzętem wytwarzanym prowizorycznie, aby pokryć zapotrzebowanie szpitali są też maski tlenowe. Można je wykonać na bazie sprzętu do nurkowania. Spoty zapas otrzymał szpital z Wrocławia, który podziękował wszystkim darczyńcom.

Nowa usługa InPost, załatw urzędowe sprawy w paczkomacie. Na start w Gorzowie Wielkopolskim

Kolejne pomagające ograniczać kontakt pomiędzy ludźmi ułatwienia. Tym razem InPost wspólnie z Urzędem Miejskim z Gorzowa Wielkopolskiego oferuje załatwianie spraw Wydziału Kominikacji w ramach programu InPost urząd 24. To dopiero początek. Wkrótce przez paczkomaty zrobimy więcej i w kolejnych miastach.

YouTube będzie blokować teorie spiskowe o wpływie 5G na koronawirusa

Dezinformacja jest równie groźna co sama pandemia. Jeśli wierzyć w dziwne teorie spiskowe, możemy nieświadomie zakazić się czy uprzykrzać życie innym wokół nas. YouTube będzie blokował treści przychylne teoriom spiskowym, według których koronawirus i 5G to powiązane tematy, a sieć nowej generacji jest przyczyną śmieci i dolegliwości ludzi na całym świecie. Takie materiały mogą zostać uznane za treści ekstremistyczne, a więc grozi im zablokowanie czy usunięcie z wyników wyszukiwania.

Zapisz się na listę odbiorców naszego specjalnego newslettera o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)