SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [06.03.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [06.03.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [06.03.2020]
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Łukasz Michalik
06.03.2020 22:35

Latające samochody nie są już fikcją, a szczury starają się nie krzywdzić przedstawicieli własnego gatunku. Powiew dronowej przyszłości i przyczynek do badań nad socjopatią to tylko niektóre z dzisiejszych wiadomości. Co jeszcze ciekawego się dzisiaj wydarzyło?

Izrael opracował "latający samochód". Dron idealnie sprawdzi się na wojnie

18 lat prac, doświadczeń i udoskonalania konstrukcji. I oto jest! Izraelski dron, nazywany "latającym samochodem". O ile rolę powietrznej taksówki możemy sobie łatwo wyobrazić, to twórcy tej machiny przewidzieli dla niej również inne zadania. Wśród nich wyróżnia się ewakuacja rannych z pola walki i dostarczanie zaopatrzenia dla walczących żołnierzy.

Sałata, która urosła w kosmosie

Kosmiczne uprawy przestają być domeną fantastyki naukowej. Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2014 roku rozpoczęto eksperymenty z uprawą roślin. Ich rezultaty okazują się bardzo obiecujące. Wyhodowana w kosmosie sałata została poddana przez załogę stacji testom organoleptycznym. Jest taka, jak być powinna, albo nawet - jak twierdza astronauci - jeszcze lepsza.

Szczury unikają krzywdzenia innych szczurów

Socjopaci są wśród nas. Co kieruje ich zachowaniem i dlaczego krzywdzą innych? W odpowiedzi na to pytanie pomoże analiza zachowań szczurów. Dotychczasowe wnioski zaskakują: gryzonie starają się unikać krzywdzenia innych przedstawicieli własnego gatunku.

Miecz sprzed 5000 lat odkryty w... muzeum

Przysłowie głosi, że najciemniej jest pod latarnią. Trudno nie przyznać mu racji w sytuacji, gdy niezwykle cenny zabytek od dawna znajduje się w posiadaniu muzeum, ale nikt o tym nie wie. Tak właśnie było z mieczem, liczącym 5000 lat. Jego wiek odkryto przypadkowo - na wyjątkowy zabytek zwróciła uwagę pewna doktorantka, zwiedzająca muzeum podczas wycieczki. Traf chciał, że tematem jej doktoratu były właśnie stare miecze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)