SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [05.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [05.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [05.05.2020]
05.05.2020 23:00, aktualizacja: 06.05.2020 07:45

Nowa analiza mającego ok. 4 mld lat meteorytu z Marsa ujawniła związki zawierające azot, który jest niezbędnym pierwiastkiem dla wszystkich form życia. Różnica wśród ekspertów co do obowiązku noszenia maseczek. Gigantyczny szerszeń pojawił się w USA.

W tym momencie trudno jest z całą pewnością potwierdzić, że na Marsie istniało kiedyś życie, ale naukowcy uważają, że to bardzo prawdopodobne. Jednak ich nowy odkrycie potwierdza, że na Czerwonej Planecie miał miejsce cykl azotowy, niezależnie skąd ten pierwiastek pochodził.

Różnica wśród ekspertów co do obowiązku noszenia maseczek

Raport "Delve - Data Assessment and Learning for Viral Epidemics" mówi o pozytywnych skutkach zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Autorzy badania twierdzą, że ich "analiza sugeruje, że stosowanie maseczek ochronnych może zmniejszyć przenoszenie wirusa przez osoby bezobjawowe i przedobjawowe". Inni naukowcy krytykują takie wnioski a brak dostatecznych dowodów.

Gigantyczny szerszeń pojawił się w USA

W Stanach Zjednoczonych po raz pierwszym zaobserwowano azjatyckiego gigantycznego szerszenia. Wywołało to obawy, że owad może zadomowić się w USA na stałe i w konsekwencji zniszczyć populacje pszczół.

Groźne azjatyckie szerszenie osiągają długość aż 5 cm (w przypadku królowych), a ich rozpiętość skrzydeł może wynosić aż 7,5. Dla porównania europejskie szerszenie w zależności od płci mogą mieć do 3,5 cm (samiec) lub 2,3 cm (samica).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)