SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [03.11.2019]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [03.11.2019]
Źródło zdjęć: © Riot Games
Arkadiusz Stando

03.11.2019 20:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft po czterech latach nareszcie zmienił logo swojej przeglądarki Edge. Być może ma to powiązanie z długo wyczekiwaną premierą wersji opartej na silniku Chromium. Dziennikarze ujawniają absurdalne zmiany w regulaminie Facebooka, które zostały wprowadzone po cichu. A Polak awansował do finału mistrzostw świata w League of Legends.

Zaledwie dzień przed konferencją Ignite w Orlando, Microsoft zmienia logo przeglądarki Microsoft Edge. Teraz jest znacznie świeższe, a przede wszystkim nie nawiązuje już wyglądem do Internet Explorer. Wydaje się za to opierać na logo Mozilli, ale to szczegół.

Dziennikarze ze Stanów Zjednoczonych twierdzą, że wprowadzenie nowego logo może oznaczać coś więcej. Sugerują, że na konferencji Ignite zostanie oficjalnie uruchomiona przeglądarka Microsoft Edge w wersji opartej na silniku Chromium. Niewykluczone, ale byłoby to lekkim zaskoczeniem, bo wcześniej Microsoft zapowiadał jej wydanie na rok 2020.

Marcin "Jankos" Jankowski i G2 Esports awansują do finału Worlds 2019

G2 Esports pokonało SKT T1 aż 3:1 w turnieju typu Bo5. Tym samym drużyna Jankosa awansuje do finału tegorocznych mistrzostw świata i zmierzy się 10 listopada z chińskim zespołem FunPlus Phoenix.

Europejska drużyna, w której na pozycji "Junglera" gra Polak, awansowała pokonując faworyta turnieju. Tym samym szanse na zwycięstwo w wielkim finale są zdecydowanie po ich stronie. Już w ubiegłym roku, kiedy G2 zajęło trzecie miejsce, o Polaku mówiono w samych superlatywach. Tym razem znowu pokazał, że należy do światowej czołówki.

Dziwna rozprawa sądowa w USA. Główny dowód w sprawie to... Amazon Alexa

Asystent głosowy, a konkretnie nagrania, które być może wysłał na serwery firmy Amazon mogą stać się kluczowym dowodem w sprawie morderstwa na 32-letniej kobiecie. Oskarżonym jest jej mąż, który prawdopodobnie dźgnął ją włócznią w ich wspólnym domu. Małżonkowie kłócili się, a całość mogła zostać nagrana.

Jeśli Alexa rzeczywiście nagrywała odgłosy zachodzące podczas morderstwa, to sprawa może szybko się wyjaśnić. Firma Amazon udostępniła już wszystkie pliki powiązane z urządzeniem miejscowej policji. Aktualnie trwa ich analiza, a wkrótce dowiemy się, czy Alexa nasłuchuje, nawet, gdy nie powinna.

Facebook i Instagram blokuje za niepoprawne użycie emoji

Do sieci trafiły informacje, które portale Zuckerberga najwyraźniej próbowały przed nami ukryć. Po cichu wprowadzono zmiany w regulaminie, które mogą powodować zablokowaniem konta osobom, które używają emoji bakłażana i brzoskwini w kontekście erotycznym.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że serwis nigdy nie informował o takiej zmianie. Nagle, pomiędzy 7 września a dziś, po prostu zmieniono regulamin, bez żadnych komunikatów na ten temat.

Naukowcy odkryli, że rośliny także mogą odczuwać strach

Kiedy tylko spadnie kilka kropel deszczu, rośliny wpadają w panikę. Do takich wniosków doszedł zespół biologów z kilku zakątków świata. Zjawisko jest dosyć dziwne, ale tylko na pierwszy rzut oka. W końcu woda odpowiada za ich przetrwanie, zatem dlaczego miałyby się jej bać?

Okazuje się, że zbyt długi kontakt z wodą naraża rośliny na rozprzestrzenianie chorób. A więc w momencie, gdy kilka kropel uderzy o liście, rośliny uruchamiają systemy immunologiczne. Wówczas wytwarzają białko, które odpowiada ze ekspresję ponad 20 genów. W ten sposób mają chronić się przed chorobą czy grzybem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także