Alexa została świadkiem w sprawie morderstwa. Amazon może ukrywać nagranie

Alexa została świadkiem w sprawie morderstwa. Amazon może ukrywać nagranie
Źródło zdjęć: © Sarah McQuate/University of Wash/Ferrari Press/East News
Arkadiusz Stando

03.11.2019 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sylvia Galva Crespo została zamordowana włócznią wbitą jej w klatkę piersiową we własnym domu. Jedynym świadkiem morderstwa może być asystent głosowy tworzony przez firmę Amazon. Sąd uznał "Alexę" za wiarygodną.

Do morderstwa doszło w Hallandale Beach na Florydzie w lipcu tego roku. Tak więc, co nas nie dziwi, sprawa ma miejsce w Stanach Zjednoczonych. Głównym podejrzanym w sprawie jest mąż kobiety, 43-letni Adam Crespo. Wedle jego zeznań, doszło do "niezrozumiałego wypadku".

Dziwny świadek w morderstwie - asystent głosowy uznany za wiarygodnego

Świadkiem w sprawie będzie asystent głosowy - Alexa marki Amazon. Policja zgłosiła się do firmy z prośbą o udostępnienie materiałów głosowych, zebranych przez urządzenie. Rzekomo wcześniej Alexa była świadkiem kłótni małżonków.

"Uważa się, że dowody zbrodni w postaci nagrania audio rejestrującego atak na ofiarę, Silvię Crespo, który miał miejsce w głównej sypialni… można znaleźć na serwerze obsługiwanym przez Amazon" - napisała lokalna policja w opublikowanych aktach sprawy.

Firma Amazon udostępniła wszelkie nagrania, które trafiły na serwer z urządzenia rodziny Crespo. Dowody aktualnie są analizowane przez policję. W sieci od dawna pojawiają się plotki, że asystent głosowy Alexa może nagrywać wszelkie rozmowy prowadzone w domu. Nawet, jeżeli nie został wywołany odpowiednim hasłem. Finał tej sprawy może pomóc to udowodnić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)