SkróTech, czyli najważniejsze informacje dnia [16.03.2020 r.]

SkróTech, czyli najważniejsze informacje dnia [16.03.2020 r.]

SkróTech, czyli najważniejsze informacje dnia [16.03.2020 r.]
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
16.03.2020 22:19

Przełomowe badania polskich naukowców nad szczepionką na koronawirusa, zaskakujące odkrycie związane z klockami Lego, a także pierwszy w kraju muzyczny festiwal online. Netflix zawiesza zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina, powstaje za to inna produkcja - Corona Zombies.

Profesor Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej, a także laureat nagrody FNP zbadał enzym, który może okazać się kluczowy w zwalczaniu koronawirusa SARS-CoV-2. Przełomowe odkrycie może w znaczącym stopniu przyczynić się do pracy nad szczepionką oraz sposobami diagnostyki. - Jest to właśnie to najważniejsze białko - wśród wielu zidentyfikowanych, o którym tajemniczo mówią firmy poszukujące superszybkiego testu diagnostycznego - mówi naukowiec. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Klocki Lego przetrwają w oceanie nawet 1300 lat

Tak, to nie żart. Jedne z najpopularniejszych zabawek dla dzieci są trwalsze niż mogłoby się wydawać. Brytyjscy naukowcy zbadali 50 elementów znalezionych na angielskich plażach i porównali je do nienaruszonych zestawów zakupionych w latach 70. i 80. ubiegłego stulecia. Na podstawie głęboko przeprowadzonych analiz doszli do wniosku, że duńskie klocki mogą przeżyć w warunkach morskich od 100 do 1300 lat. - Są specjalnie zaprojektowane do zabawy, nie może więc dziwić ich wyjątkowa wytrzymałość. Przeprowadzone badania były dla nas jednak wielką niespodzianką - mówi kierownik badania.

Pierwszy taki festiwal w Polsce

- Zaraza nie odbierze nam przyjemności ze wspólnego słuchania muzyki na żywo, ale zachowujemy środki ostrożności. Zaprezentujemy wyłącznie występy solo lub duety wprost z domostw artystów. Oni siedzą w domu, wy siedzicie w domu, łączy nas stałe łącze - mówią organizatorzy festiwalu Soundrive, który ma trwać od 20 do 28 marca. Inicjatywy tego typu mają pozwolić artystom na regularny zarobek podczas panującej pandemii koronawirusa. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Netflix zawiesza produkcję drugiego sezonu Wiedźmina

Jak informuje serwis redanianintelligence.com, zdjęcia do drugiego sezonu "Wiedźmina" zostały przerwane na co najmniej dwa tygodnie. Okres przerwy może się przedłużyć, jeśli będzie wymagać tego sytuacja. Pierwotnie zakładano, że prace nad produkcją zakończą się w sierpniu tego roku, jednak w związku z koronawirusem plany mogą się mocno zmienić. Twórcy nie podają dokładnej daty premiery, jednak fani muszą się liczyć ze sporym opóźnieniem. "Wiedźmin" nie jest pierwszą netfliksową ofiarą wirusa. W związku z panującą pandemią wstrzymano również prace nad czwartym sezonem "Stranger Things".

Koronawirus na szklanym ekranie

Koronawirus stał się inspiracją dla studia Full Moon Features, które właśnie ogłosiło, że prężnie pracuje nad filmem "Corona Zombies". Premiera horroru opowiadającego o globalnej pandemii śmiertelnie niebezpiecznego wirusa odbędzie się już za niespełna miesiąc. Szczegóły fabuły są jak dotąd nieznane. Wiadomo jednak, że w filmie zobaczymy powstałe z martwych ofiary koronawirusa. W sieci można obejrzeć plakat nadchodzącej produkcji. Na pierwszym planie obok zombie możemy zaobserwować...papier toaletowy i żel antybakteryjny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)