Skóra zamiast pilota

Skóra zamiast pilota
Źródło zdjęć: © chrisharrison.net

29.03.2010 10:46, aktual.: 29.03.2010 11:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zamiast dotykowego ekranu czy pilota może wystarczyć dotykanie własnej ręki bądź przedramienia

Zamiast dotykowego ekranu czy pilota może wystarczyć dotykanie własnej ręki bądź przedramienia - informuje serwis "BBC News/Science".

System "Skinput" opracowali Chris Harrison z Carnegie Mellon oraz jego koledzy Desney Tan i Dan Morris z Microsoft Research. Pozwala on dokładnie określić, jakiego miejsca na jednej ręce dotykamy druga ręką, co pozwala sterować na przykład telefonem czy odtwarzaczem muzyki, zamiast korzystać z jego maleńkich guziczków.

Obraz
© (fot. chrisharrison.net)

Trącenie palcem powierzchni skóry wzbudza w niej dźwięki, których charakter rozchodzenie się zależy od dotykanego miejsca, pobliskich kości, stawów i tkanek miękkich - interpretujące sygnały z czujników umieszczonych w małej bransoletce odpowiednie oprogramowanie nie ma problemu ze zidentyfikowaniem tego miejsca.

Jeśli dodatkowo wykorzystać maleńki projektor, można wyświetlać na skórze menu i w zasadzie dowolne komendy, menu czy obrazy. Nauka obsługi trwa około 20 minut. Zdaniem Harrisona, zdolności manualne człowieka ograniczają możliwość dalszej miniaturyzacji urządzeń elektronicznych, jednak można temu zaradzić wykorzystując jako interfejs nasze ciało - trudno o coś bardziej poręcznego i lepiej znanego. Na razie system jest skuteczny w 95 procentach przypadków.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)