Skonfiguruj sobie Photoshopa CS4

Skonfiguruj sobie Photoshopa CS4
Źródło zdjęć: © IDG

06.10.2008 10:00, aktual.: 06.10.2008 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z chwilą wprowadzenia do sprzedaży najnowszej wersji pakietu Creative Suite 4 firma Adobe chce udostępnić użytkownikom aplikację Configurator, umożliwiającą precyzyjne dostosowanie Photoshopa do własnych potrzeb. Program ten pozwolić ma użytkownikowi na tworzenie własnych paneli i umieszczanie w nich najczęściej używanych narzędzi i funkcji.

Photoshop stał się jednym z najpopularniejszych komercyjnych programów do obróbki grafiki. Większość użytkowników Photoshopa nie korzysta jednak z wszystkich funkcji, jakie aplikacja oferuje; część osób ich nie potrzebuje a część zapewne nie jest nawet świadoma istnienia niektórych opcji. Dlatego też Adobe podjęło decyzję o przygotowaniu narzędzia, które pozwoliłoby użytkownikom łatwiej odnaleźć się w gąszczu funkcji fotoedytora - Configurator ułatwić ma tworzenie własnych, zdefiniowanych przez użytkownika, palet narzędziowych. We własnej palecie takiej można umieścić narzędzia edycyjne, skrypty, akcje, widgety, a nawet pasek wyszukiwania, dostosować jej rozmiar, po czym zapisać i wyeksportować z myślą o wykorzystaniu w Photoshopie (będzie ją można załadować z poziomu menu Okno/Rozszerzenia). Ogólny wygląd interfejsu fotoedytora nie może być jednak modyfikowany.

Obraz
© Adobe Configurator 1.0 (fot. IDG)

Configurator stworzono w oparciu o technologię Adobe Integrated Runtime. Wersja 1.0 narzędzia ma ukazać się jeszcze w październiku. Początkowo będzie w nim można budować tylko elementy interfejsu Photoshopa, jednak być może możliwości aplikacji zostaną rozszerzone o obsługę innych pozycji z pakietu Creative Suite. Wydaje się, że Configurator najbardziej przypadnie do gustu niezaawansowanym użytkownikom, lub osobom, które dopiero zaczynają przygodę z Photoshopem. Graficy korzystający z aplikacji Adobe od lat są z pewnością przyzwyczajeni do określonego rozkładu paneli i wyglądu interfejsu.

Strona producenta: Adobe

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)