Skandal finansowy w Toshibie? Domaga się 27 mln dolarów za oszustwa byłych szefów

Skandal finansowy w Toshibie? Domaga się 27 mln dolarów za oszustwa byłych szefów27.01.2016 11:55
Skandal finansowy w Toshibie? Domaga się 27 mln dolarów za oszustwa byłych szefów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Toshiba będzie domagać się 27 mln dol. odszkodowania od pięciu byłych członków najwyższych władz koncernu w związku ze skandalem finansowym, który doprowadził do poważnych strat - informuje w środę agencja Kyodo.

Kyodo przypomina, że już w listopadzie 201. roku Toshiba złożyła w sądzie w Tokio pozew o odszkodowanie wobec trzech byłych szefów firmy, a także przeciwko dwóm szefom działu finansowego.

W zeszłym roku ogłoszono także redukcję zatrudnienia, a także sprzedaż lub zamknięcie niektórzy oddziałów i fabryk. Media wskazują, że jest to pokłosie skandalu dotyczącego systematycznego manipulowania wynikami finansowymi, które miały wykazać 1,3 mld dol. zysku. Toshiba przeprosiła za te praktyki. Przedstawiciele japońskiego koncernu zwracali uwagę, że szefostwo wyznaczało im nierealistyczne cele finansowe.

Wcześniej, w 2015 r., japońscy śledczy odkryli, że wysokie kierownictwo koncernu odgrywało istotną rolę w sztucznym zawyżaniu zysków firmy. Szacuje się, że w ciągu siedmiu lat w ten sposób "dopompowano" ponad 1 mld dol. W wyniku afery do dymisji podał się ówczesny szef Toshiby Hisao Tanaka, a wielu członków rady nadzorczej odwołano.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)