Siemens ukarany w Brazylii zakazem uczestniczenia w przetargach

03.03.2014 09:21, aktual.: 03.03.2014 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W związku z oskarżeniem o korupcję i przekupstwo koncern Siemensa został ukarany przez brazylijski sąd pięcioletnim zakazem uczestniczenia w publicznych przetargach na terenie Brazylii.

Obraz
© (fot. PAP)

Orzeczenie ogłoszone w piątek przez brazylijski Sąd Federalny Pierwszego Regionu w Sao Paulo stwierdza, że wielonarodowy koncern Siemensa posłużył się przekupstwem, aby uzyskać kontrakty w przetargach przeprowadzonych przez Pocztę Brazylijską w latach 199. i 2004.

Po ogłoszeniu w 201. roku wyroku sądu brazylijskiego pierwszej instancji Siemens się od niego odwołał, ale przegrał sprawę. Sad rozciągnął pierwotny pięcioletni zakaz uczestniczenia tego koncernu w przetargach ogłaszanych przez pocztę brazylijską na wszystkie brazylijskie przedsiębiorstwa publiczne.

Przeciwko Siemensowi - donosi z Brazylii agencja EFE - toczy się również dochodzenie sądowe w związku z próbami "ustawienia" przetargu na obsługę techniczną pociągów w brazylijskim stanie Sao Paulo. W tej samej sprawie toczą się dochodzenia sądowe wobec trzech innych zagranicznych firm.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)