Sieci torrent blokują użytkowników Windows 10

Sieci torrent blokują użytkowników Windows 10

Sieci torrent blokują użytkowników Windows 10
Źródło zdjęć: © Microsoft
25.08.2015 10:22, aktualizacja: 25.08.2015 12:13

Tak na prawdę to nie strony, a trackery - ta dywersja pozwoli nam wytłumaczyć skróconym skrócie, co to jest tracker i dlaczego użytkownicy Windows 10 mogą mieć problem ze ściąganiem swoich ulubionych seriali.

Tracker to oprogramowanie po stronie serwera, które steruje ruchem w sieci BitTorrent. To genialne rozwiązanie dla piratów i koszmar z perspektywy instytucji zajmujących się ochroną praw autorskich. Przede wszystkim dlatego, że trackery same w sobie nie wysyłają do użytkowników żadnych nielegalnych danych z punktu widzenia prawa.

Niektórzy właściciele i operatorzy trackerów przestraszyli się doniesień, w których Windows 10 przedstawiany jest jako szpiegowska maszyna stworzona tylko po to, żeby podsłuchiwać swoich użytkowników. Niektórzy blokują możliwość połączenia się ze swoim trackerem użytkownikom najnowszego systemu Microsoftu.

To ciekawe, że to właśnie Microsoft stał się "kozłem ofiarnym" w dyskusji o prywatności naszych danych. Przecież Google od dawna czyta nasze e-maile, a Facebook zapisuje treść wiadomości, których nie opublikujemy na naszej ścianie...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Smartfon z wodorowym ogniwem paliwowym!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)