Trwa ładowanie...
d4268bk

Serwis Gov.pl i profil zaufany z rekordowym zainteresowaniem. Oto najnowsze dane

W 2020 roku liczba użytkowników serwisu Gov.pl wzrosła czterokrotnie - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Według najnowszych danych, sporym zainteresowaniem cieszył się również profil zaufany.
Share
KPRM: serwis Gov.pl cieszył się sporą popularnością w 2020 roku
KPRM: serwis Gov.pl cieszył się sporą popularnością w 2020 rokuŹródło: Ministerstwo Cyfryzacji
d4268bk

Z informacji przekazanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów wynika, że w marcu ubiegłego roku serwis Gov.pl odwiedziło niemal 26 milionów unikalnych użytkowników. W kwietniu - 20 milionów, a w październiku - 19 mln.

Jak wskazuje KPRM, przez cały 2019 rok z rządowego serwisu skorzystało niemal 27 milionów osób. Te dane pokazują ogromny wzrost zainteresowania usługami online.

Zdaniem ekspertów, jednym z powodów tak gigantycznego wzrostu aktywności w sieci, w tym również w obszarze spraw administracyjnych, jest bez wątpienia pandemia koronawirusa.

d4268bk

Zobacz: 10 porad bezpiecznego korzystania z internetu [Wideo]

Czytaj także: USA. Broń hipersoniczna coraz bliżej. Padła data

- W sumie przez 12 miesięcy 2020 roku użytkownicy portalu wygenerowali niemal 295 milionów sesji i ponad 1,4 miliarda odsłon. Sesja to wizyta na stronie internetowej, a odsłona to każde pojedyncze kliknięcie w opublikowany tam artykuł - informuje Polska Agencja Prasowa.

d4268bk

- GOV.pl to brama do załatwiania spraw urzędowych przez internet. To tam powinniśmy rozpoczynać naszą przygodę z e-administracją - mówi minister Marek Zagórski. - Na GOV.pl znajdziemy wszystkie dostępne e-usługi. Ich lista stale się powiększa - dodaje sekretarz stanu w KPRM.

Na początku roku Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informowała także o sukcesie profilu zaufanego, który w 2020 r. zakładało średnio każdego dnia ponad 11 tysięcy Polaków, a do urzędów dziennie trafiało niemal cztery tysiące elektronicznych pism ogólnych.

Jak podkreślała kancelaria, był to rekordowy rok w obszarze cyfrowym: od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. 4 174 206 Polaków założyło profil zaufany. - To niemal połowa (47%) wszystkich aktywnych obecnie profili zaufanych (8 816 654). To także o ponad dwa miliony więcej niż w 2019 roku i niemal trzy miliony więcej niż w 2018 roku - informowano w specjalnym komunikacie.

Zobacz także: Wpływ koronawirusa na Polaków. Te dane są niepokojące. Najnowszy raport

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4268bk

Podziel się opinią

Share
d4268bk
d4268bk
Więcej tematów