SEAbreeze - stwórz nadmorski klimat w domu

SEAbreeze - stwórz nadmorski klimat w domu

SEAbreeze - stwórz nadmorski klimat w domu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.09.2013 09:40

Niewiele jest zapachów piękniejszych niż świeże morskie powietrze. Delikatna bryza nie tylko sprzyja relaksowi, ale jest także bardzo zdrowa dla naszych organizmów. Nie bez powodu na wybrzeżu istnieje najwięcej sanatoriów, w których na poprawę zdrowia mogą liczyć między innymi alergicy, osoby z niedoborem jodu czy innymi schorzeniami. Kłopot w tym, że nie zawsze można wyjechać nad morze, a jeśli już się to uda, to raczej ciężko przebywać tam w nieskończoność. Najczęściej po dwóch, trzech tygodniach różne obowiązki wzywają nas z powrotem do domu i nie najlepszego powietrza.

Być może niedługo nie trzeba będzie wyjeżdżać nad morze, aby cieszyć się dobrodziejstwem morskiego powietrza. W ramach konkursu Electrolux Design Lab powstał prototyp urządzenia, które zapewni nam prawdziwą morską bryzę we własnym domu.

SEAbreeze autorstwa projektantki Fanni Csernátony nie tylko niesamowicie wygląda, ale pomaga poprawić zdrowie i nastrój. Urządzenie wystarczy wypełnić wodą morską (nie zapominajmy poprosić znajomych, którzy wybierają się na wybrzeże, aby przywieźli cały baniak), a będzie ono rozpylać ją właśnie w postaci bryzy. To nie wszystko –. SEAbreeze emituje delikatne światło, a zmieniające się kolory sprzyjają relaksowi i wyglądają bardzo efektownie, szczególnie wieczorem. Jeśli wrażenia wzrokowe i węchowe to za mało, SEAbreeze może także pełnić rolę odtwarzacza muzycznego. Warto słuchać na nim ulubionych ballad, muzyki relaksacyjnej lub po prostu szumu morza.

Wyróżnienie tego pomysłu w konkursie Electrolux Design Lab pozwala mieć nadzieję, że za jakiś czas SEAbreeze pojawi się na sklepowych półkach, choć na razie brak konkretów na temat dalszych losów projektu.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)