Samsung Galaxy Tab A - przystępny cenowo tablet już w Polsce

Samsung Galaxy Tab A - przystępny cenowo tablet już w Polsce

Samsung Galaxy Tab A - przystępny cenowo tablet już w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.05.2015 11:45, aktualizacja: 20.05.2015 12:34

Samsung Galaxy Tab A jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Ciekawa propozycja południowokoreańskiego producenta charakteryzuje się przede wszystkim dosyć przystępną ceną.

Galaxy Tab A to lekki tablet o grubości 7,5 mm. Proporcje ekranu to 4:3. zgodny z formatem stron internetowych, e‑booków i e‑czasopism. Na urządzeniu preinstalowano propozycje dostępne przez Galaxy Gifts, w tym The New York Times, The Economist i Kindle for Samsung.

Zdjęcia Tab A wykonuje za pomocą tylnego aparatu 5 MPix i przedniego - 2 MPix. Funkcja _ One Shot Mode _ ułatwia przełączanie się między trybami _ One Click Mode _ i _ One Click Recording _. Z kolei Continuous Shot umożliwia zarejestrowanie do 2. ujęć w trybie ciągłym po jednokrotnym dotknięciu ekranu.

Tab A pracuje pod kontrolą systemu Android 5.0 Lollipop. Układ ikon na głównym ekranie został przeprojektowany pod kątem nowych proporcji wyświetlacza. Transfer plików jest możliwy poprzez ich przeciąganie i upuszczanie w aplikacji _ Moje pliki _. Dzięki funkcji kart powiadomień użytkownik może przeglądać jednocześnie do pięciu powiadomień na ekranie blokady, natomiast usunięcie zakładek z górnej części ekranu uprościło widok kontaktów, w którym lista _ Ulubione _jest zawsze na górze.

Tryb dla dzieci to aplikacja, którą można pobrać z _ Galaxy Essentials _ lub _ Galaxy Apps . Za jej pomocą rodzice mogą kontrolować sposób korzystania z tabletu przez dzieci, regulując dozwolony czas zabawy z urządzeniem oraz dostęp do poszczególnych aplikacji i funkcji. Opiekunowie mogą także monitorować korzystanie z urządzenia dzięki raportom aktywności generowanym przez urządzenie. Jednocześnie pociechy mają do dyspozycji zaprojektowany dla nich ekran główny oraz mogą korzystać ze specjalnych funkcji, takich jak _ Kids Music, Kids Drawing, Sticker Chart _oraz sekcji „ Przyjaciele ” i „ Zabawa _”. Funkcja _ Multi-Kids Profile _ umożliwia utworzenie osobnych profili nawet dla sześciorga dzieci.

_ SideSync 3.0 _ to łatwe udostępnianie ekranów, okien i danych zapisanych w Galaxy Tab A na monitorze komputera. Wśród dostępnych funkcji jest powiadomienie o połączeniach i wiadomościach tekstowych oraz tryb _ Document Share _, w którym użytkownik może łatwo przenosić pliki między tabletem a monitorem.

Użytkownicy mają dostęp do zestawu aplikacji i usług Microsoft wstępnie zainstalowanych na Galaxy Tab A - pakietu Ofiice i Skype.

Galaxy Tab A SM-P550 dostępny jest z rysikiem _ S Pen _. Rysik, podobnie jak komputerowa mysz, umożliwia łatwe wybieranie i przemieszczanie elementów treści, natomiast funkcja _ Smart Select _ służy do zapisywania obrazów i fragmentów tekstu. Użytkownik może także zapanować nad grafikiem swoich zajęć, używając rysika S Pen do aktualizowania danych w aplikacji _ S Planner _. Model tabletu z rysikiem będzie dostępny w dystrybucji B2B.

Samsung Galaxy Tab A pracujący pod kontrolą systemu Android w nowej wersji 5.0 Lollipop jest wyposażony w czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, 1,5 GB lub 2 GB RAM (w zależności od wersji), 1. GB pamięci wbudowanej oraz gniazdo karty Micro SD umożliwiającej rozszerzenie pamięci o maks. 128 GB.

Ceny:

Galaxy Tab A T550 Wifi Czarny (SM-T550NZKAXEO) - 1099 zł
Galaxy Tab A T555 LTE Biały (SM-T555NZWAXEO) - 1449 zł
Galaxy Tab A T555 LTE Czarny (SM-T555NZKAXEO) - 1449 zł

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)