Trwa ładowanie...
d441usn

Samolot zatrzymany na lotnisku. Policja interweniowała w związku z zagrożeniem bombowym

Brytyjscy policjanci otrzymali zgłoszenie o możliwym zagrożeniu bombowym na pokładzie samolotu linii EasyJet lecącego z Krakowa do Londynu. Gdy maszyna wylądowała na lotnisku Gatwick doszło do natychmiastowej interwencji służb ratowniczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Interwencja policji na lotnisku Gatwick w Londynie
Interwencja policji na lotnisku Gatwick w Londynie (Shutterstock.com)
d441usn

Pasażerowie samolotu linii EasyJet lecącego z Krakowa do Londynu mogli się wystraszyć, gdy po wylądowaniu na Gatwick Airport zobaczyli kilkunastu policjantów oraz pracowników służb ratowniczych, wchodzących na pokład maszyny. Jak się później okazało, interwencja miała związek z fałszywym alarmem bombowym.

W sobotę, około godziny 11:20 brytyjska policja otrzymała zgłoszenie o prawdopodobnym zagrożeniu bombowym na pokładzie samolotu lecącego z Polski. W związku z alertem podjęto decyzję o tymczasowym zamknięciu lotniska Gatwick. Interwencja służb spowodowała liczne opóźnienia w pozostałych lotach.

d441usn

- EasyJet potwierdza, że lot EZY8512 z Krakowa dnia 7 grudnia wymagał interwencji policji po wylądowaniu na lotnisku Gatwick ze względu na podejrzenie zagrożenia bezpieczeństwa - czytamy w specjalnym oświadczeniu linii lotniczych.

Czytaj także:USA. Pilot stracił panowanie nad samolotem. Zobacz wideo z kokpitu

Jednemu z pasażerów udało się zarejestrować krótkie wideo z interwencji policji.

Alarm bombowy okazał się fałszywy. Lotnisko powróciło do normalnego funkcjonowania po około 20 minutach.

Zobacz także: Samolot z Monachium do Wrocławia zawrócił w połowie drogi

d441usn

Podziel się opinią

Share

d441usn

d441usn
Więcej tematów