Lotnisko w Pile. Tu samoloty przejeżdżają przez ulicę

Lotnisko w Pile. Tu samoloty przejeżdżają przez ulicę
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando

27.11.2019 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przejeżdżając przez ulicę Koszalińską w Pile możecie zostać świadkami niecodziennego zjawiska. Znajduje się tam sygnalizacja świetlna, która może zatrzymać was przed... przejeżdżającym samolotem.

Kierowcy samochodów na drodze muszą uważać na przeróżne pojazdy. Najczęściej są nimi motocykle, których niewielki rozmiar często utrudnia obserwację. Czasem są to nawet dorożki, koparki czy koparki. A w Pile drogę może wam przeciąć samolot.

Skąd bierze się to nietypowe zjawisko w Pile? Powodem jest rozdzielenie lotniska i jedynego na całym terenie hangaru dla samolotów. Obok pasów na powierzchni lądowiska są dostępne jedynie otwarte miejsca postojowe. Aby schować samolot pod dachem, piloci muszą przejechać przez skrzyżowanie z ulicą Koszalińską.

To nie jedyne takie lotnisko na świecie. Są miejsca znacznie bardziej niebezpieczne

Lotnisko w Pile dla nas może być czymś nietypowym, wręcz zaskakującym. Ale na świecie znajdziemy jeszcze większe dziwactwa. Najlepszym przykładem jest lotnisko w Gibraltarze. Tam przez pas startowy przebiega dwupasmowa droga. I jest to bardzo ruchliwa trasa, bowiem łączy ze sobą centrum miasta z przejściem granicznym z Hiszpanią.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (158)