Samolot zatrzymany na lotnisku. Policja interweniowała w związku z zagrożeniem bombowym

Samolot zatrzymany na lotnisku. Policja interweniowała w związku z zagrożeniem bombowym

Samolot zatrzymany na lotnisku. Policja interweniowała w związku z zagrożeniem bombowym
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
09.12.2019 13:47

Brytyjscy policjanci otrzymali zgłoszenie o możliwym zagrożeniu bombowym na pokładzie samolotu linii EasyJet lecącego z Krakowa do Londynu. Gdy maszyna wylądowała na lotnisku Gatwick doszło do natychmiastowej interwencji służb ratowniczych.

Pasażerowie samolotu linii EasyJet lecącego z Krakowa do Londynu mogli się wystraszyć, gdy po wylądowaniu na Gatwick Airport zobaczyli kilkunastu policjantów oraz pracowników służb ratowniczych, wchodzących na pokład maszyny. Jak się później okazało, interwencja miała związek z fałszywym alarmem bombowym.

W sobotę, około godziny 11:20 brytyjska policja otrzymała zgłoszenie o prawdopodobnym zagrożeniu bombowym na pokładzie samolotu lecącego z Polski. W związku z alertem podjęto decyzję o tymczasowym zamknięciu lotniska Gatwick. Interwencja służb spowodowała liczne opóźnienia w pozostałych lotach.

- EasyJet potwierdza, że lot EZY8512 z Krakowa dnia 7 grudnia wymagał interwencji policji po wylądowaniu na lotnisku Gatwick ze względu na podejrzenie zagrożenia bezpieczeństwa - czytamy w specjalnym oświadczeniu linii lotniczych.

Jednemu z pasażerów udało się zarejestrować krótkie wideo z interwencji policji.

Alarm bombowy okazał się fałszywy. Lotnisko powróciło do normalnego funkcjonowania po około 20 minutach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)