Samolot zatrzymany na lotnisku. Policja interweniowała w związku z zagrożeniem bombowym

Samolot zatrzymany na lotnisku. Policja interweniowała w związku z zagrożeniem bombowym
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

09.12.2019 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjscy policjanci otrzymali zgłoszenie o możliwym zagrożeniu bombowym na pokładzie samolotu linii EasyJet lecącego z Krakowa do Londynu. Gdy maszyna wylądowała na lotnisku Gatwick doszło do natychmiastowej interwencji służb ratowniczych.

Pasażerowie samolotu linii EasyJet lecącego z Krakowa do Londynu mogli się wystraszyć, gdy po wylądowaniu na Gatwick Airport zobaczyli kilkunastu policjantów oraz pracowników służb ratowniczych, wchodzących na pokład maszyny. Jak się później okazało, interwencja miała związek z fałszywym alarmem bombowym.

W sobotę, około godziny 11:20 brytyjska policja otrzymała zgłoszenie o prawdopodobnym zagrożeniu bombowym na pokładzie samolotu lecącego z Polski. W związku z alertem podjęto decyzję o tymczasowym zamknięciu lotniska Gatwick. Interwencja służb spowodowała liczne opóźnienia w pozostałych lotach.

- EasyJet potwierdza, że lot EZY8512 z Krakowa dnia 7 grudnia wymagał interwencji policji po wylądowaniu na lotnisku Gatwick ze względu na podejrzenie zagrożenia bezpieczeństwa - czytamy w specjalnym oświadczeniu linii lotniczych.

Jednemu z pasażerów udało się zarejestrować krótkie wideo z interwencji policji.

Alarm bombowy okazał się fałszywy. Lotnisko powróciło do normalnego funkcjonowania po około 20 minutach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także