Samobójstwo na Tiktoku. Rodzina ofiary reaguje na skandaliczną zabawę internautów

Samobójstwo na Tiktoku. Rodzina ofiary reaguje na skandaliczną zabawę internautów09.09.2020 12:24
Samobójstwo na Tiktoku. Rodzina ofiary reaguje na skandaliczną zabawę internautów
Źródło zdjęć: © TikTok

Od niedzieli po TikToku krążą filmiki zawierające scenę samobójstwa. Internetowi trolle po raz kolejny pokazują, do czego są zdolni. Przekraczają granice, a rodzina ofiary jest wściekła.

33-letni weteran wojenny Ronnie McNutt popełnił samobójstwo 31 sierpnia podczas transmisji na żywo w serwisie Facebook. Amerykanin służył kilka lat w Iraku, a potem pracował w fabryce Toyoty w Blue Springs. Według doniesień medialnych mężczyzna miał problemy ze zdrowiem psychicznym, po tym, jak stracił pracę oraz rozstał się z partnerką.

Wideo przedstawiające samobójstwo mężczyzny zostało pobrane przez internautów. Następnie wycięli fragment, w którym 33-latek strzela sobie pistoletem w głowę i zmontowali przeróżne filmiki wideo zawierające ten moment. Przez pierwsze kilka sekund odbiorca nie będzie zdawać sobie sprawy z tego, co za chwilę zobaczy. A jak ostrzegają internauci, wideo jest makabryczne.

Moderatorzy serwisu próbują walczyć z wirusowo rozprzestrzeniającym się wideo. Ostrzegają, że każdy, kto udostępni film zawierający moment samobójstwa 33-latka, zostanie zablokowany w serwisie. Niestety jest to jednak walka z wiatrakami, ponieważ algorytm TikToka nie daje rady wykrywać wszystkich nagrań zawierających ten fragment.

Samobójstwo na TikToku - rodzina Ronniego odpowiada

Niektórzy internauci potrafią wszystko zamienić w mem. Nawet śmierć człowieka. Możecie więc domyślać się, jak zareagowała na wieści z TikToka rodzina zmarłego. Matka Ronniego w usuniętym już wpisie na Facebooku życzyła wszystkim autorom filmików, aby usmażyli się w piekle. Ten post znajdziecie w filmiku linkowanym w następnym akapicie.

Inny pomysł na zwiększenie świadomości internautów miał/a anonimowy użytkownik TikToka @humptyplumpty. Udostępnione przez twórcę filmików wideo znajdziecie tutaj. Nie zawiera żadnych brutalnych scen. Przedstawia natomiast zdjęcia mężczyzny z jego rodziną i przyjaciółmi. Pokazuje go jako osobę, a nie obiekt do internetowych żartów, ponieważ też był człowiekiem, jak my wszyscy.

Jednocześnie @humptyplumpty nawołuje do rozgłaszania większej świadomości społecznej i zrozumienia powagi zdrowia psychicznego. Swój filmik oznacza także hasztagiem #suicideawarenessmonth, który niestety jest zablokowany przez TikTok. Ma on zwracać uwagę na problem samobójstw, natomiast był zapewne wykorzystywany w niewłaściwy sposób - do promowania "zabawnych" filmików.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)