Samobójstwo na Tiktoku. Rodzina ofiary reaguje na skandaliczną zabawę internautów

Samobójstwo na Tiktoku. Rodzina ofiary reaguje na skandaliczną zabawę internautów

Samobójstwo na Tiktoku. Rodzina ofiary reaguje na skandaliczną zabawę internautów
Źródło zdjęć: © TikTok
Arkadiusz Stando
09.09.2020 12:24

Od niedzieli po TikToku krążą filmiki zawierające scenę samobójstwa. Internetowi trolle po raz kolejny pokazują, do czego są zdolni. Przekraczają granice, a rodzina ofiary jest wściekła.

33-letni weteran wojenny Ronnie McNutt popełnił samobójstwo 31 sierpnia podczas transmisji na żywo w serwisie Facebook. Amerykanin służył kilka lat w Iraku, a potem pracował w fabryce Toyoty w Blue Springs. Według doniesień medialnych mężczyzna miał problemy ze zdrowiem psychicznym, po tym, jak stracił pracę oraz rozstał się z partnerką.

Wideo przedstawiające samobójstwo mężczyzny zostało pobrane przez internautów. Następnie wycięli fragment, w którym 33-latek strzela sobie pistoletem w głowę i zmontowali przeróżne filmiki wideo zawierające ten moment. Przez pierwsze kilka sekund odbiorca nie będzie zdawać sobie sprawy z tego, co za chwilę zobaczy. A jak ostrzegają internauci, wideo jest makabryczne.

Moderatorzy serwisu próbują walczyć z wirusowo rozprzestrzeniającym się wideo. Ostrzegają, że każdy, kto udostępni film zawierający moment samobójstwa 33-latka, zostanie zablokowany w serwisie. Niestety jest to jednak walka z wiatrakami, ponieważ algorytm TikToka nie daje rady wykrywać wszystkich nagrań zawierających ten fragment.

Samobójstwo na TikToku - rodzina Ronniego odpowiada

Niektórzy internauci potrafią wszystko zamienić w mem. Nawet śmierć człowieka. Możecie więc domyślać się, jak zareagowała na wieści z TikToka rodzina zmarłego. Matka Ronniego w usuniętym już wpisie na Facebooku życzyła wszystkim autorom filmików, aby usmażyli się w piekle. Ten post znajdziecie w filmiku linkowanym w następnym akapicie.

Inny pomysł na zwiększenie świadomości internautów miał/a anonimowy użytkownik TikToka @humptyplumpty. Udostępnione przez twórcę filmików wideo znajdziecie tutaj. Nie zawiera żadnych brutalnych scen. Przedstawia natomiast zdjęcia mężczyzny z jego rodziną i przyjaciółmi. Pokazuje go jako osobę, a nie obiekt do internetowych żartów, ponieważ też był człowiekiem, jak my wszyscy.

Jednocześnie @humptyplumpty nawołuje do rozgłaszania większej świadomości społecznej i zrozumienia powagi zdrowia psychicznego. Swój filmik oznacza także hasztagiem #suicideawarenessmonth, który niestety jest zablokowany przez TikTok. Ma on zwracać uwagę na problem samobójstw, natomiast był zapewne wykorzystywany w niewłaściwy sposób - do promowania "zabawnych" filmików.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)