Rosyjski robot-prezenter, który wygląda jak pijak. Czy to kolejna fałszywka?

Rosyjski robot-prezenter, który wygląda jak pijak. Czy to kolejna fałszywka?

Rosyjski robot-prezenter, który wygląda jak pijak. Czy to kolejna fałszywka?
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Rossija24
Arkadiusz Stando
17.04.2019 09:41, aktualizacja: 17.04.2019 13:36

W programie informacyjnym Wiesti, na państwowym kanale Rossija24 wystąpił android. Robot przypominający człowieka przeczytał najnowsze wiadomości. Nie zabrakło też propagandy.

Rosjanie przedstawili swojego najnowszego robota, a właściwie androida. Jak twierdzą, jego twórcy, firma PROMOBOT został wyposażony w sztuczną inteligencję. "Całkowicie został wyprodukowany w Rosji" - już na samym początku biją po oczach propagandą.

Całkiem niedawno w tej samej telewizji zawitał inny robot rosyjskiej produkcji. Od razu wzbudził podejrzenia internautów. Nie posiadał odpowiednich dla takiego mechanizmu czujników, a jego ruchy nie pasowały do schematu robota. Okazało się, że w rzeczywistości był człowiekiem.

Tym razem przedstawiono robota, przypominającego człowieka. Już sam jego wygląd jest absurdalny. Rosjanie komentują: "wygląda jak mój ojciec na kacu". Trudno nie mieć wrażenia, że android przypomina alkoholika. Inny ciekawy komentarz: "Prezenterzy są zmęczeni kłamaniem ludzi, to teraz roboty kłamią!".

Aleks - "robot alkoholik" sieje propagandę

Polała się propaganda. "Absolutnie przypadkowo na nagranym przez amatora filmiku widać kota, który otrzymuje silne kopnięcie nogą od człowieka podobnego do Ilii Jaszyna, miejskiego deputowanego o tzw. opozycyjnych poglądach" przekonywał Aleks.

To samo wideo skomentował opozycjonista Aleksiej Nawalny. Stwierdził, że jest to fałszywe nagranie, wyprodukowane przez PR-owców obecnego mera Moskwy, Siergieja Sobianina

W programie Wiesti przedstawiono Aleksa jako pierwszego rosyjskiego robota obdarzonego sztuczną inteligencją. Jest to właściwie tylko robotyczna głowa, poruszająca ustami podczas mówienia. Producenci sądzą, że potrafi on rozpoznawać ludzkie emocje i prowadzić rozmowę.

W przypadku tego androida również można mieć szereg wątpliwości. W komentarzach pod filmikiem na YouTubie Rosjanie mocno wyśmiewają Aleksa. Niektórzy twierdzą, że "wygląda jak kupiony na Aliexpres".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)