Trwa ładowanie...
holderName

Rosja: żądania terytorialne Estonii są niedopuszczalne

Rosja stanowczo zareagowała na żądania Estonii dotyczące zmiany granic. - Chcemy jedynie odzyskać to, co nasze - pisze przewodniczący parlamentu w Tallinie. - To niedopuszczalne i nie możemy się z tym zgodzić - odpowiada rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja odpowiada na żądania terytorialne Estonii
Rosja odpowiada na żądania terytorialne Estonii (Shutterstock.com)
holderName

Rosja uważa żądania terytorialne Estonii za nie niedopuszczalne i nie może się z nimi zgodzić - skomentował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, odnosząc się do wypowiedzi estońskich polityków na temat układu z Tartu z 1920 roku.

Minister spraw zagranicznych Estonii Urmas Reinsalu poinformował we wtorek, że nie widzi sensu w ratyfikacji traktatu granicznego z Rosją. Wcześniej wicepremier i minister spraw wewnętrznych Mart Helme oznajmił, że Rosja nie zwróciła Estonii 5,2 procent pierwotnego terytorium. Dodał także, że Estonia zamierza czekać na rozstrzygnięcie sporu zgodnie z prawem międzynarodowym.

holderName

- Nie chcemy nawet metra kwadratowego rosyjskiej ziemi. Chcemy jedynie odzyskać to, co nasze. Rosja anektowała około 5 procent estońskich terytoriów - napisał na Facebooku przewodniczący parlamentu w Tallinie Henn Polluaas.

Czytaj także: Rosja pomogła Moralesowi wygrać wybory w Boliwii - twierdzą niezależni dziennikarze

Estonia to jedyne państwo należące do NATO, które nie ratyfikowało traktatu granicznego z Rosją.Terytoria, o których zwrot domaga się kraj znad Bałtyku zostały włączone przez Rosję po przystąpieniu Estonii do Związku Radzieckiego. Obecna granica między państwami przebiega według linii dzielącej republiki radzieckie, a nie według układu z Tartu. Jak twierdzi Kreml, owy układ stracił ważność po wejściu Estonii do ZSRR.

Zobacz także: NATO zdecydowało. Kosmos obszarem działań operacyjnych

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów