ycipk-384ypr

Rosja: żądania terytorialne Estonii są niedopuszczalne

Rosja stanowczo zareagowała na żądania Estonii dotyczące zmiany granic. - Chcemy jedynie odzyskać to, co nasze - pisze przewodniczący parlamentu w Tallinie. - To niedopuszczalne i nie możemy się z tym zgodzić - odpowiada rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja odpowiada na żądania terytorialne Estonii
Rosja odpowiada na żądania terytorialne Estonii (Shutterstock.com)
ycipk-384ypr

Rosja uważa żądania terytorialne Estonii za nie niedopuszczalne i nie może się z nimi zgodzić - skomentował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, odnosząc się do wypowiedzi estońskich polityków na temat układu z Tartu z 1920 roku.

Minister spraw zagranicznych Estonii Urmas Reinsalu poinformował we wtorek, że nie widzi sensu w ratyfikacji traktatu granicznego z Rosją. Wcześniej wicepremier i minister spraw wewnętrznych Mart Helme oznajmił, że Rosja nie zwróciła Estonii 5,2 procent pierwotnego terytorium. Dodał także, że Estonia zamierza czekać na rozstrzygnięcie sporu zgodnie z prawem międzynarodowym.

ycipk-384ypr

- Nie chcemy nawet metra kwadratowego rosyjskiej ziemi. Chcemy jedynie odzyskać to, co nasze. Rosja anektowała około 5 procent estońskich terytoriów - napisał na Facebooku przewodniczący parlamentu w Tallinie Henn Polluaas.

Czytaj także: Rosja pomogła Moralesowi wygrać wybory w Boliwii - twierdzą niezależni dziennikarze

ycipk-384ypr

Estonia to jedyne państwo należące do NATO, które nie ratyfikowało traktatu granicznego z Rosją.Terytoria, o których zwrot domaga się kraj znad Bałtyku zostały włączone przez Rosję po przystąpieniu Estonii do Związku Radzieckiego. Obecna granica między państwami przebiega według linii dzielącej republiki radzieckie, a nie według układu z Tartu. Jak twierdzi Kreml, owy układ stracił ważność po wejściu Estonii do ZSRR.

Zobacz także: NATO zdecydowało. Kosmos obszarem działań operacyjnych

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-384ypr

ycipk-384ypr
ycipk-384ypr