Rosja prezentuje nowe drony. Korpus wykonany z ciekawego materiału

dron IRT-Scout
dron IRT-Scout
Źródło zdjęć: © YouTube
oprac. MSŁ

02.06.2024 10:42, aktual.: 02.06.2024 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rosyjska firma "IRT" (Integralne Robotyczne Technologie) zaprezentowała nowy dron zwiadowczy "IRT-Skaut" na międzynarodowym salonie "Kompleksowe Bezpieczeństwo". Główną cechą tego drona jest korpus wykonany z pianki.

Dron "IRT-Skaut" można uruchamiać z ręki, co ułatwia jego użycie w terenie. Konstrukcja z pianki nie tylko obniża koszty produkcji, ale również ułatwia naprawy w warunkach polowych. Rosyjskie media propagandowe podkreślają, że ten materiał czyni drona bardziej ekonomicznym i praktycznym w eksploatacji.

Specyfikacje techniczne

Dron wyposażony jest w silnik elektryczny, który pozwala mu osiągnąć prędkość do 90 km/h. Jego zasięg wynosi 50 km, a czas pracy na jednym ładowaniu to około godzina. Dron może przenosić ładunki o masie do 200 gramów. Inne szczegóły techniczne nie zostały ujawnione.

Kontekst i wcześniejsze użycia

Rosja już wcześniej wykorzystywała drony z pianki na polu bitwy. W tym roku zauważono dron-kamikadze zbudowany z dwóch aluminiowych rur i piankowego skrzydła o rozpiętości około 2 metrów.

Defense Express wcześniej informował, że Rosjanie pokazali nowy typ "matki dronów" przeznaczony do dronów FPV, z możliwością pionowego startu i lądowania. Nie jest jeszcze jasne, ile dronów może przenosić ten system.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie