Trwa ładowanie...

Rosja: Nadchodzi III wojna światowa? Władimir Putin straszy i zachęca do współpracy

W środę, 15 stycznia Władimir Putin przyznał, że konflikty regionalne na Bliskim Wschodzie mogą doprowadzić od wybuchu III wojny światowej. Zaznaczył, że "istnieje poważna potrzeba rozmowy na temat stabilności i bezpieczeństwa porządku światowego".

Share
Rosja: Nadchodzi III wojna światowa? Władimir Putin straszy i zachęca do współpracy
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d1y6nyd

15 stycznia Władimir Putin wygłosił doroczne orędzie przed Zgromadzeniem Federalnym Rosji. Zwrócił szczególną uwagę na to, że możliwość wybuchu III wojny światowej może być realnym zagrożeniem i państwa, które posiadają broń jądrową są "odpowiedzialne za rozwój ludzkości".

- Konflikty regionalne mogą szybko przekształcić się w zagrożenia dla bezpieczeństwa międzynarodowego. (...) Istnieje poważna potrzeba rozmowy na temat stabilności i bezpieczeństwa porządku światowego. Pięć narodów musi wyeliminować przyczyny, które mogą spowodować wojnę - powiedział Władimir Putin cytowany przez turecką agencję Andalou.

Jednocześnie prezydent Rosji zaznaczył, że kraj jest gotowy na współpracę z innymi państwami, które wykażą zainteresowanie. Przypomniał przy tym, że Rosja nie musi obawiać się konfliktu zbrojnego ponieważ jest w posiadaniu broni "której nie ma żaden inny kraj".

Orędzie prezydenta miało w sobie jednak znacznie więcej kontrowersyjnych przekazów. Władimir Putin zaproponował m.in. zmiany w konstytucji. Po ogłoszeniu potencjalnych zmian, rząd Rosji podał się do dymisji. Dmitrij Miedwiediew podkreślił, że propozycje prezydenta doprowadzą do zachwiania równowagi trójpodziału władz.

Zobacz też: Konflikt USA-Iran. Bartłomiej Sienkiewicz bije na alarm

d1y6nyd

Podziel się opinią

Share
d1y6nyd
d1y6nyd
Więcej tematów