Rosja. Mężczyzna pozywa Apple. Twierdzi, że iPhone uczynił go gejem

Rosja. Mężczyzna pozywa Apple. Twierdzi, że iPhone uczynił go gejem
Źródło zdjęć: © Apple
Arkadiusz Stando

03.10.2019 12:29

Rosja po raz kolejny stała się stolicą absurdu. Pewien mężczyzna stwierdził, że urządzenie znane nam wszystkim bliżej jako iPhone, uczyniło go homoseksualistą. I twierdzi też, że nie powinno tak być. Sprawa trafiła do sądu.

O sprawie poinformował rosyjski serwis Govorit Moskva. Dziennikarze otrzymali bowiem kopię dokumentu, zawierającego zawiadomienie sądowe. Wedle przedstawionej deklaracji, w 2017 Rosjanin miał pobrać z AppStore aplikację umożliwiającą płatność za pomocą kryptowalut.

Rosjanin pozywa Apple przez... GayCoiny

Wówczas Rosjanin zebrał w swoim portfelu 69... GayCoinów. I wtedy się zaczęło. Kryptowaluty dotarły do niego anonimowym przelewem. Posiadała jednak dopisek w języku angielskim "nie oceniaj, dopóki nie spróbujesz". Rosjanin stwierdził więc, że musi spróbować związku z mężczyzną.

Ta myśl tak bardzo utknęła w jego głowie, że po dwóch miesiącach "był w jednopłciowym związku, z którego nie mógł się uwolnić". Rosjanin twierdził, że z tego powodu pojawiły się same problemy w jego życiu. Co zrobił zatem? Oskarżył Apple, o manipulowanie nim. Stwierdził, że to przez korporację został homoseksualistą.

Od firmy założonej przez (między innymi) Steve'a Jobsa zażądał 1 miliona rubli. Twierdzi, że należą mu się pieniądze w formie odszkodowania. I chociaż brzmi to wszystko jak jeden wielki absurd, to zdjęcie przedstawia nic innego, jak dowód na zarejestrowanie sprawy w sądzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)