Trwa ładowanie...
d426dku

Rosja. Armia wymienia wyrzutnie pocisków na najnowsze modele

Rosyjskie siły zbrojne planują wymianę ciężkich wyrzutni rakiet BM-30 Smiercz i BM-27 Uragan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tornado-S
Tornado-S
d426dku

W oświadczeniu wydanym przez Siły Zbrojne Rosji szef Wojsk Rakietowych i Artylerii, generał Mikhail Matveyevsky powiedział, że systemy Smiercz i Uragan zostaną zastąpione przez nowoczesne wyrzutnie dużego kalibru Tornado-S do 2027 roku.

Dodatkowo mniejsze wyrzutnie Tornado-G, które są wyposażone w system automatycznego namierzania celów, zastąpią używane systemy Grad.

Tornado S jest najnowszym systemem rakietowym rosyjskiej armii. Może razić cele z odległości 120 kilometrów. Wyposażony jest w 6 wyrzutni, z których każda mieści jedną rakietę kalibru 300 mm.

d426dku

Każda wyrzutnia może być załadowana dowolnym rodzajem rakiety systemu Smiercz, w tym burząco-odłamkowymi, zapalajacymi, termobarycznymi, kasetowymi przeciwpancernymi lub przeciwpiechotnymi. Pociski kasetowe mogą dodatkowo zawierać przeciwpancerne ładunki samonaprowadzające.

Standardowa rakieta o wadze 800 kg ma zasięg 90 km. System rakietowy wyposażony jest w automatyczny system kontroli ognia oraz automatyczny system nawigacyjno satelitarny.

System Tornago-G to natomiast mniejszy i lżejszy system. Zamontowany na podwoziu samochodu Kamaz lub Ural 4320 posiada 40 wyrzutni kalibru 122 mm. Jest to zmodernizowana wyrzutnia Grad-M. Nowością jest zastosowanie automatycznych systemów, co pozwoliło zmniejszyć załogę z 6 do 3 żołnierzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d426dku

Podziel się opinią

Share
d426dku
d426dku
Więcej tematów