Rewolucyjny system zabezpieczający od McAfee i Intela?
McAfee we współpracy z Intelem opracowuje pierwsze wspomagane sprzętowo rozwiązanie, które eliminuje zagrożenia poniżej poziomu systemu operacyjnego.
14.09.2011 | aktual.: 20.09.2011 14:16
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Szybko zmieniający się krajobraz zagrożeń zdominowały w ostatnim czasie trudne do wykrycia i systematycznie pojawiające się ataki. Aby skutecznie bronić się przed cyberprzestępcami, potrzebne jest nowe podejście, takie jak ujawniona dziś technologia McAfee DeepSAFE. Nowa technologia została zademonstrowana przez McAfee na konferencji Intel Developer Forum (IDF). Podczas przemówienia prezes i dyrektor generalny firmy Intel, Paul Otellini, omówił szanse i wyzwania związane z coraz powszechniejszym użyciem inteligentnych urządzeń.
Firmy McAfee i Intel wiedzą, że w celu zagwarantowania użytkownikom atrakcyjnego i produktywnego ekosystemu trzeba skuteczniej chronić ich urządzenia przed atakami z zewnątrz i złośliwym oprogramowaniem. Każdy typ urządzenia jest podatny na atak, a świadomość tego faktu, w połączeniu z holistycznym podejściem do bezpiecznego przetwarzania danych, skłoniła obie firmy do nawiązania współpracy.
Nowa technologia DeepSAFE ma pomóc firmom McAfee i Intel zmienić branżę, łącząc wydajność sprzętu i oprogramowania w celu stworzenia znacznie bardziej zaawansowanych sposobów zapobiegania atakom. Cyberprzestępcy potrafią omijać bieżące środki bezpieczeństwa na poziomie systemu operacyjnego, co wymusza zastosowanie nowatorskiego podejścia –. zabezpieczenia poza systemem operacyjnym.
McAfee DeepSAFE używa funkcji sprzętowych dostępnych w procesorach Intela, chroniąc komputer poza warstwą systemu operacyjnego. Z tej unikatowej perspektywy DeepSAFE może stosować nowe techniki, aby zaoferować zupełnie nową generację ochrony w czasie rzeczywistym i zapobiegać złośliwej aktywności, a nie tylko wykrywać infekcje.
Wiele zagrożeń APT (advanced persistent threats) stosuje techniki zapobiegające wykryciu, takie jak rootkity zagnieżdżone głęboko w systemie operacyjnym, które wymykają się współczesnym rozwiązaniom zabezpieczającym.
Dziś na scenie zademonstrowano jeden z przykładów realizacji nowej wizji –. wykrywanie rootkitów. Według McAfee Labs codziennie wykrywanych jest ponad 1200 nowych rootkitów – 50 na godzinę każdego dnia. System z technologią DeepSAFE zdołał wykryć w czasie rzeczywistym rootkit Agony i uniemożliwić mu zainfekowanie komputera. Nowa technologia ma pojawić się w produktach jeszcze w 2011 r.