Raper Tyrese Simmons zastrzelił 9‑latkę. Celował w muzycznego oponenta

Raper Tyrese Simmons zastrzelił 9-latkę. Celował w muzycznego oponenta
Źródło zdjęć: © Twitter
Piotr Urbaniak

20.08.2019 13:52, aktual.: 20.08.2019 14:05

9-letnia Brandoniya Bennett z East Dallas w Teksasie przygotowywała się do szkoły, gdy zupełnie niespodziewanie została śmiertelnie raniona w głowę strzałem z broni krótkiej. To efekt sprzeczki dwóch młodych raperów, która swój początek miała w serwisie społecznościowym Instagram.

Mordercą okazał się 19-letni Tyrese Simmons, aspirujący wykonawca muzyki rap. W środowy wieczór nastolatek pokłócił się na Instagramie z innym raperem i postanowił złożyć mu wizytę, aby rozwiązać konflikt w bardziej bezpośredni sposób.

Jak relacjonuje BuzzFeed News, Simmons wtargnął do domu oponenta, chcąc wyciągnąć go na zewnątrz. Ten jednak odmówił. W rezultacie napastnik sięgnął po broń. Padły strzały.

Jeden z nich trafił Brandoniyę Bennett w głowę. Dziewczynka zmarła na miejscu. Morderca zbiegł z miejsca zdarzenia, ale w czwartek sam zgłosił się na komisariat.

"Była w swoim domu (...) Czuła się bezpieczna, miała tylko 9 lat" – zauważył na konferencji prasowej szef policji w Dallas, Danny Williams. Poinformował przy tym, że niniejsze morderstwo kwalifikuje się na karę śmierci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)