Trwa ładowanie...

Fałszywe faktury z PZU zarażone wirusem

Skrzynki mailowe Polaków zostały zalane fałszywymi informacjami o nieopłaconych fakturach z PZU. Po kliknięciu w link do dokumentu komputer zostaje zainfekowany mało znanym wirusem.

Share
Fałszywe faktury z PZU zarażone wirusem
Źródło: mat. prasowy
d3ax0ns

Jak donosi serwis niebezpiecznik.pl, skrzynki mailowe Polaków zostały zalane fałszywymi informacjami o nieopłaconych fakturach z PZU. Po kliknięciu w link do dokumentu komputer zostaje zainfekowany mało znanym wirusem.

Okazuje się, że wirus w rzekomym pliku faktury jest rozpoznawany jedynie przez trzy mało popularne antywirusy - Avware, Qihoo-36. oraz VIPRE. Na szczęście zgodnie z tym, co podaje niebezpiecznik.pl, każdy mail nadawany przez podszywających się pod PZU cyberprzestępców wygląda dokładnie tak samo.

W polu nadawcy znajdziemy adres: pzu[at]tpmcf.com; jako temat e-maila podano: Windykacja PZU - zaległa płatność. W samej treści feralnego listu znajdziemy kwotę zaległości: 350. PLN, oraz ostateczną datę uiszczenia należności: 23-07-2016 r. Poniżej informacji znajduje się link, który przekieruje nas do pobrania szkodliwego pliku PDF.

Jak się okazuje wybór PZU jest całkiem dobrym pomysłem ze strony cyberprzestępców. Wielu z nas ma coś wspólnego z jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Jak podaje niebezpiecznik.pl, koniec tygodnia jest idealny na tego typu ataki - użytkownicy komputerów po ciężkim tygodniu są mniej uważni i łatwiej padają ofiarą oszustów.

Zobacz także: Czy warto zarejestrować kartę SIM?

d3ax0ns

Podziel się opinią

Share
d3ax0ns
d3ax0ns
Więcej tematów