Przyszłość latania po koronawirusie: zaskakujące ułożenie foteli i osłony dla pasażerów

Przyszłość latania po koronawirusie: zaskakujące ułożenie foteli i osłony dla pasażerów

Przyszłość latania po koronawirusie: zaskakujące ułożenie foteli i osłony dla pasażerów
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
26.04.2020 15:54, aktualizacja: 26.04.2020 17:15

Zagrożenie koronawirusem kiedyś się skończy, a przynajmniej zmniejszy do tego stopnia, by cała gospodarka i usługi na świecie mogły wrócić do normalnego trybu działania. Wiele aspektów konkretnych biznesów z pewnością się jednak zmieni, a przykładem może być transport lotniczy. Jedna z firm pokazała swoją propozycję "nowej codzienności" po pandemii.

Swój pomysł na dostosowanie samolotów do obecnych warunków zaprezentowała włoska firma Avioninteriors, pokazując projekt Janus, o czym informuje serwis Wirtualnemedia.pl. Ideą jest otoczenie każdego z pasażerów samolotu specjalną osłoną, a do tego odwrócenie niektórych siedzeń, by w konsekwencji zmniejszyć szansę na zarażenie koronawirusem.

Obraz
© Avioninteriors

Zaproponowane osłony mają być wystarczające, by pasażerowie nie mogli zarazić się od siebie, jednak w praktyce projekt budzi pewne wątpliwości. Obecność osłon byłaby z pewnością lepsza niż ich brak, ale w przypadku kaszlnięcia lub kichnięcia zarażonej osoby, kropelki i tak mogą ostatecznie przedostać się poza tego rodzaju nieszczelną osłonę.

Warto także zwrócić uwagę, że centralnie siedząca osoba jest w praktyce odwrócona przodem do dwóch innych pasażerów z kolejnego rzędu. W tym przypadku przykładowy kaszel byłby więc jeszcze większym zagrożeniem.

Opisywane osłony i pomysł na odwrócenie części siedzeń to na tym etapie oczywiście tylko koncept. Rozważania w tym zakresie pokazują jednak, że pewne zmiany będą konieczne, aby zdobyć zaufanie pasażerów, bez których trudno mówić o jakichkolwiek zyskach między innymi w lotnictwie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)