Przychody z usług dodanych są powiązane ze sposobem płatności

Przychody z usług dodanych są powiązane ze sposobem płatności

Przychody z usług dodanych są powiązane ze sposobem płatności
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
18.05.2009 01:12, aktualizacja: 18.05.2009 10:11

Według jednego z prezesów Nokii, zintegrowanie płatności za aplikacje
mobilne z rachunkiem telefonicznym może spowodować znaczny wzrost
poziomu ich sprzedaży. Wnioski takie zostały wyciągnięte z doświadczeń
fińskiego producenta na jednym z rynków lokalnych.

W tym tygodniu, w San Francisco, odbyła się jednodniowa konferencja EconSM, poświęcona implementacji funkcjonalności sieci społecznościowych w rozwiązaniach mobilnych. Właśnie tam George Linardos, wiceprezes Nokii ds. zarządzania produktem stwierdził, że wpływy z usług dodanych są ściśle skorelowane ze sposobem i metodą, w jaki klienci są za nie obciążani. Zróżnicowanie systemu płatności ma ogromny wpływ na przychody dostawców takich treści, nawet w przypadku konieczności dzielenia się nimi z operatorem.

Linardos stwierdził, że umożliwienie klientom dokonywania płatności za usługi dodane wraz z rachunkiem telefonicznym spowodował wzrost przychodów z tego tytułu o 70%. Zmiana taka była widoczna praktycznie natychmiast, od momentu, w którym ten model regulowania należności został udostępniony.

Wszystko wskazuje zatem na to, że w przyszłości atrakcyjność usług dodanych nie będzie polegać tylko na ich różnorodności czy reklamie, ale także na sposobie, w jaki klienci będą mogli za nie płacić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)