Przestępcy nie ustępują. Kolejne fałszywe aplikacje BZ WBK

Przestępcy nie ustępują. Kolejne fałszywe aplikacje BZ WBK

Przestępcy nie ustępują. Kolejne fałszywe aplikacje BZ WBK
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Arhen-dominiak/public domain
Adam Bednarek
24.08.2018 11:48

Bank BZ WBK ostrzega przed nowymi fałszywymi aplikacjami. Przestępcy są niczym Hydra - skasuje się jeden program, natychmiast powstają trzy kolejne. Tymczasem na policję zgłaszają się kolejne ofiary.

Bank Zachodni WBK zidentyfikował w ostatnich godzinach kolejne złośliwe aplikacje imitujące bankowość mobilną banku – "Zachodni mobile WBK", "Zachodni Mobile" oraz "Mobile Zachodni WBK". Podjęliśmy działania mające na celu usunięcie fałszywych aplikacji ze sklepu Google - napisano na stronie banku.

Tak wyglądają programy podszywające się pod bank:

Obraz
© Materiały prasowe

Z udostępnionych informacji wynika, że szkodliwe programy przejmują powiadomienia i przede wszystkim wiadomości SMS. Co oznacza, że przy kradzieży loginu i hasła przestępcy mogą bez problemów wyczyścić konto ofiary.

Fałszywe aplikacje, atakujące klientów Banku Zachodniego WBK, zaczęły pojawiać się na początku sierpnia. Lokalne media donoszą o pierwszych ofiarach oszustw. - Byłam pewna, że jest to aplikacja banku BZWBK, a to była fałszywa aplikacja i zostałam bez środków do życia – mówiła serwisowi info.elblag.pl ofiara z Elbląga.

To niejedyne popularne oszustwo w ostatnim czasie. Niezwykle groźny jest przekręt na duplikat karty SIM. Ostrzegają przed nim kolejne banki, co sugeruje, że skala przestępstwa jest coraz większa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)