Trwa ładowanie...

Fałszywa aplikacja BZWBK w Sklepie Play. Uważajcie na nowe oszustwo [aktualizacja]

W oficjalnym sklepie Google Play pojawiła się fałszywa aplikacja banku BZWBK. Pod żadnym warunkiem jej nie pobierajcie. Oszuści mogą wyłudzić od was informacje.
Share
Zawsze weryfikujcie, kto jest twórcą aplikacji
Zawsze weryfikujcie, kto jest twórcą aplikacjiŹródło: Sklep Play
d3tvjxf

Aktualizacja [2 sierpnia 11:30]: Jak poinformowało nas biuro prasowe Google, fałszywa aplikacja została już usunięta ze Sklepu Play.

Jak poinformował czytelnik serwisu Niebezpiecznik.pl, w sklepie Google Play pojawiła się fałszywa aplikacja podszywająca się pod aplikację mobilną BZWBK. Oszuści próbują między innymi uzyskać dostęp do waszych SMS-ów. Aplikacja nazywa się dosyć sprytnie - "BZWBKlight". Oszuści w ten sposób chcą zasugerować, że aplikacja jest lżejszą wersją oficjalnego programu banku BZBWK.

Nie wiemy jakie dokładnie mogą być skutki pobrania i korzystania z aplikacji, oraz nie polecamy nikomu podejmowania ryzyka. Aplikacja bierze dostęp do aplikacji SMS i może chcieć wysyłać płatne SMSy, lub zbierać wasze kody dostępu do banku. Jak informuje Niebezpiecznik.pl, pojawiły się również reklamy tej aplikacji w internecie.

   Sklep Play
Źródło: Sklep Play

Jak rozpoznać fałszywe oprogramowanie? Zawsze należy spojrzeć kto jest dostawcą aplikacji, oraz czy oceny są wiarygodne. Spójrzcie przede wszystkim, kto jest programistą danej aplikacji. W tym przypadku adres e-mail wydaje się podejrzany gołym okiem. Logo aplikacji również różni się od oficjalnego logo banku. Twórcą oficjalnej aplikacji jest Bank Zachodni WKB S.A.

   Sklep Play
Źródło: Sklep Play
   google play
Źródło: google play

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tvjxf

Podziel się opinią

Share
d3tvjxf
d3tvjxf
Więcej tematów