Trwa ładowanie...

Fałszywa aplikacja BZWBK w Sklepie Play. Uważajcie na nowe oszustwo [aktualizacja]

W oficjalnym sklepie Google Play pojawiła się fałszywa aplikacja banku BZWBK. Pod żadnym warunkiem jej nie pobierajcie. Oszuści mogą wyłudzić od was informacje.

Share
Fałszywa aplikacja BZWBK w Sklepie Play. Uważajcie na nowe oszustwo [aktualizacja]
Źródło: Sklep Play
d1d28wn

Aktualizacja [2 sierpnia 11:30]: Jak poinformowało nas biuro prasowe Google, fałszywa aplikacja została już usunięta ze Sklepu Play.

Jak poinformował czytelnik serwisu Niebezpiecznik.pl, w sklepie Google Play pojawiła się fałszywa aplikacja podszywająca się pod aplikację mobilną BZWBK. Oszuści próbują między innymi uzyskać dostęp do waszych SMS-ów. Aplikacja nazywa się dosyć sprytnie - "BZWBKlight". Oszuści w ten sposób chcą zasugerować, że aplikacja jest lżejszą wersją oficjalnego programu banku BZBWK.

Nie wiemy jakie dokładnie mogą być skutki pobrania i korzystania z aplikacji, oraz nie polecamy nikomu podejmowania ryzyka. Aplikacja bierze dostęp do aplikacji SMS i może chcieć wysyłać płatne SMSy, lub zbierać wasze kody dostępu do banku. Jak informuje Niebezpiecznik.pl, pojawiły się również reklamy tej aplikacji w internecie.

Sklep Play
Źródło: Sklep Play

Jak rozpoznać fałszywe oprogramowanie? Zawsze należy spojrzeć kto jest dostawcą aplikacji, oraz czy oceny są wiarygodne. Spójrzcie przede wszystkim, kto jest programistą danej aplikacji. W tym przypadku adres e-mail wydaje się podejrzany gołym okiem. Logo aplikacji również różni się od oficjalnego logo banku. Twórcą oficjalnej aplikacji jest Bank Zachodni WKB S.A.

Sklep Play
Źródło: Sklep Play
google play
Źródło: google play
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1d28wn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d28wn
d1d28wn
Więcej tematów