Trwa ładowanie...
d1ad272

Problemy na ISS. System zaopatrzenia w tlen uległ awarii

Roscosmos poinformował o kolejnej potencjalnie niebezpiecznej awarii w module w rosyjskim segmencie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS)
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) (Wikimedia Commons)
d1ad272

System dostarczania tlenu w module Zvezda w laboratorium orbitalnym zawiódł, ale drugi system w segmencie amerykańskim działa normalnie, powiedział AFP rzecznik Roscosmos. Dodał również, że "nic nie zagraża bezpieczeństwu załogi i ISS".

Problem zauważono tuż po przybyciu na Międzynarodową Stację Kosmiczną nowych członków załogi, co miało miejsce 14 października. Jak się okazuje, awaria jest następstwem wycieku, o którym pisaliśmy kilka tygodni temu. Wtedy astronautom bardzo trudno było znaleźć źródło wycieku powietrza z ISS. Załoga uważa, że awaria może pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Rzecznik Roscosmos powiedział, że astronauci dostaną dokładne wytyczne, jak szukać źródła awarii oraz jak poradzić sobie z problemem wycieku powietrza. Mimo zapewnień rosyjskiej agencji, że astronautom nic nie grozi, weteran i rosyjski kosmonauta Giennadij Padałka ma co do tego wątpliwości.

- Przydatność wszelkiego rosyjskiego sprzętu na ISS już dawno minęła - powiedział w rozmowie z agencją informacyjną RIA Novosti. Dodał, że sprzęt powinien być używany tylko przez 15 lat, a obecnie ma już dwie dekady.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ad272

Podziel się opinią

Share
d1ad272
d1ad272
Więcej tematów