Pożar lasu w Grecji. Około 400 dzieci ewakuowanych z letniego obozu

Pożar lasu w Grecji. Około 400 dzieci ewakuowanych z letniego obozu
Źródło zdjęć: © YouTube

10.07.2020 09:12, aktual.: 10.07.2020 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W pobliżu Koryntu w środkowej Grecji wybuchł ogromny pożar. W związku z niebezpieczną sytuacją ewakuowano około 400 dzieci z letniego obozu. Z prognozy zagrożenia pożarowego wynika, że w piątek ryzyko wybuchu ognia będzie niezwykle wysokie.

W Grecji szaleją pożary. W czwartek w pobliżu Koryntu z żywiołem walczyło ponad 80 strażaków, dwa samoloty gaśnicze oraz jeden śmigłowiec. Panujący w okolicy silny wiatr utrudniał próby gaszenia ognia. Lokalne władze poinformowały o natychmiastowej reakcji związanej z ewakuacją 400 dzieci z letniego obozu.

Tamtejsze służby zapowiedziały, że w piątek przeprowadzone będą patrole samolotowe, a także wspólne patrole naziemne policji i wojska na terenach, na których z powodu warunków pogodowych panuje podwyższone ryzyko wybuchu pożaru. Obszary o których mowa obejmują rejon Aten, inne części Grecji kontynentalnej oraz kilka wysp.

Grecka Agencja Ochrony Ludności wydała prognozy zagrożenia pożarowego, z których wynika, że ryzyko wybuchu ognia w piątek 10 lipca jest bardzo wysokie. Czwartą kategorią w pięciostopniowej rosnącej skali objęta została Attyka, a także: Boeotia, Eubea, Skyros, Lesbos, Chios, Samos, Ikaria oraz archipelag Cyklady.

Pożary są powszechnym zjawiskiem w Grecji podczas upalnego i suchego lata. W 2018 roku, podczas pożarów, które dotarły do nadmorskiej miejscowości Mati, zgineło ponad 100 osób. Według informacji przekazanych przez premiera Grecji Kyriakosa Micotakisa, aż 4,3 tys. ludzi straciło wtedy domy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także