Trwa ładowanie...

Aplikacja od MGGP AERO. Dzięki niej zobaczycie efekty klęsk żywiołowych

Tarnowska firma MGGP AERO przygotowała aplikację, która daje możliwość zobaczenia i przeanalizowania efektów klęski żywiołowej na danym terenie. W tym momencie możemy dzięki niej sprawdzić, jakich zniszczeń dokonał ogień w Biebrzańskim Parku Narodowym.
Share
Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego. Źródło: East
drx8hjq

Aplikacja została skonstruowana na podstawie technologii OBLIVIEW.com. Ma on dawać dostęp do unikalnych danych przestrzennych w środowisku web GIS (system informacji geograficznej).

Jak informuje strona projektu, jego koncepcją jest wykorzystanie danych pozyskanych przez tarnowską firmę do pomocy w zarządzaniu kryzysowym oraz do zdobycia wiedzy o stanie środowiska przyrodniczego na obszarach objętych klęskami żywiołowymi.

Czytaj też: Biebrzański Park Narodowy może nie być jedyny. Mamy dużo do stracenia

Specjalnie wykonywane naloty

Aplikacja ma udostępniać aktualne dane pochodzące z nalotów specjalnie wykonywanych w celu zarejestrowania zdarzenia. Według twórców dane te "w pełni obrazują skalę i skutki katastrofy". Dzięki temu możliwe ma być oszacowanie sił i środków niezbędnych do likwidacji jej skutków.

drx8hjq

W serwisie dostępne mają być także dane archiwalne, które "umożliwiają przeprowadzenie analizy zmian wywołanych klęską w odniesieniu do lat ubiegłych". Istnieje także możliwość wykonania prostych pomiarów, takich jak odległość i powierzchnia.

W tym momencie za pomocą aplikacji można zobaczyć skutki kwietniowego pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Czytaj też: Ministrze Środowiska, zamknij lasy z powrotem. I to jak najszybciej! [OPINIA]

drx8hjq

Podziel się opinią

Share
drx8hjq
drx8hjq
Więcej tematów