Trwa ładowanie...
d1yiqwg

Aplikacja od MGGP AERO. Dzięki niej zobaczycie efekty klęsk żywiołowych

Tarnowska firma MGGP AERO przygotowała aplikację, która daje możliwość zobaczenia i przeanalizowania efektów klęski żywiołowej na danym terenie. W tym momencie możemy dzięki niej sprawdzić, jakich zniszczeń dokonał ogień w Biebrzańskim Parku Narodowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego. (East)
d1yiqwg

Aplikacja została skonstruowana na podstawie technologii OBLIVIEW.com. Ma on dawać dostęp do unikalnych danych przestrzennych w środowisku web GIS (system informacji geograficznej).

Jak informuje strona projektu, jego koncepcją jest wykorzystanie danych pozyskanych przez tarnowską firmę do pomocy w zarządzaniu kryzysowym oraz do zdobycia wiedzy o stanie środowiska przyrodniczego na obszarach objętych klęskami żywiołowymi.

Czytaj też: Biebrzański Park Narodowy może nie być jedyny. Mamy dużo do stracenia

Specjalnie wykonywane naloty

Aplikacja ma udostępniać aktualne dane pochodzące z nalotów specjalnie wykonywanych w celu zarejestrowania zdarzenia. Według twórców dane te "w pełni obrazują skalę i skutki katastrofy". Dzięki temu możliwe ma być oszacowanie sił i środków niezbędnych do likwidacji jej skutków.

d1yiqwg

W serwisie dostępne mają być także dane archiwalne, które "umożliwiają przeprowadzenie analizy zmian wywołanych klęską w odniesieniu do lat ubiegłych". Istnieje także możliwość wykonania prostych pomiarów, takich jak odległość i powierzchnia.

W tym momencie za pomocą aplikacji można zobaczyć skutki kwietniowego pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Czytaj też: Ministrze Środowiska, zamknij lasy z powrotem. I to jak najszybciej! [OPINIA]

d1yiqwg

Podziel się opinią

Share

d1yiqwg

d1yiqwg
Więcej tematów