Powstanie serial o pożarze Notre Dame. Inspiracją był Czarnobyl HBO

Powstanie serial o pożarze Notre Dame. Inspiracją był Czarnobyl HBO
Źródło zdjęć: © Youtube.com

21.10.2019 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pathé i Vendôme Group planują realizację serialu opowiadającego o pożarze w katedrze Notre Dame. Producent Philippe Rousselet zdradził, że inspiracją dla produkcji był serial "Czarnobyl" emitowany na HBO. Czy uda się powtórzyć sukces?

Serial o pożarze w katedrze Notre Dame, który miał miejsce 15 kwietnia 2019 roku, ma powstać na podstawie reportażu zamieszczonego w "New York Times". Skupi się głównie na opowiedzeniu o wydarzeniach z dnia katastrofy, ale jak zapewnia Rousselet "nie będą one jedynym tematem."

– Notre-Dame to więcej niż budynek. To tutaj narodził się Paryż i jest częścią jego duszy – dodaje Philippe Rousselet. Na razie nie znamy wielu szczegółów, ale serial najprawdopodobniej będzie miał swoją premierę w 2021 roku. Producent obiecał również, że historia będzie jak najbliższa prawdzie, w czym ma pomóc współpraca z władzami, policją i odpowiednimi specjalistami.

Serial będzie kręcony przede wszystkim po angielsku, ale mają pojawić się również osoby mówiące w innych językach. Inspiracją do rozpoczęcia prac nad produkcją był hit HBO "Czarnobyl". Być może, jeśli historii o pożarze Notre Dame uda się powtórzyć tak samo dobry wynik, to łatwiej będzie zdobyć pieniądze na renowację katedry.

Po pożarze katedry Notre Dame z deklaracją pomocy zgłosiło się ok. 350 tys. darczyńców, a wśród nich znalazły się zarówno 150 państw, liczne instytucje i przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne.

W sierpniu służbom udało się uprzątnąć niebezpieczne odpady i umocnić konstrukcję katedry Przed robotnikami jednak teraz najtrudniejsze zadanie, jakim jest rozbiórka rusztowania i budowa dachu. Zakończenie prac planowane jest na połowę przyszłego roku. W 2021 roku ma nastąpić wycena prac renowacyjnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także