Powerbank idealny? Recenzja Xtorm Discover 17000 mAh

Powerbank idealny? Recenzja Xtorm Discover 17000 mAh

Powerbank idealny? Recenzja Xtorm Discover 17000 mAh
Źródło zdjęć: © Xtorm
Bolesław Breczko
24.09.2018 16:42

Powerbank Xtorm Discover na USB-C, ma 17000 mAh pojemności i może ładować laptopy. Zwykłego smartfona naładuje ponad osiem razy i wspiera tryb szybkiego ładowania. Wszystko wskazuje na to, że jest to Powerbank idealny. Czy jest tak naprawdę? Sprawdźmy.

Powiedzmy sobie szczerze, nie ma co czekać na smartfony, które wytrzymają dwa dni regularnej pracy. W sytuacji intensywnego korzystania z urządzenia (np. do filmowania i robienia zdjęć) baterię trzeba ładować nawet dwa razy dziennie, żeby tylko wytrzymać do końca. W takiej sytuacji rynek zalały miliony powerbanków, o różnych pojemnościach (od 3 do nawet 40 tysięcy mAh), funkcjach (z latarkami) i kształtach oraz kolorach. W tym morzu urządzeń jedno wpadło mi w oko.

Powerbank z szybkim ładowaniem

Powerbank Discover 17000 firmy Xtorm ma trzy główne cechy, które czynią go według mnie powerbankiem idealnym. Po pierwsze, jest to funkcja szybkiego ładowania. Dzięki niej smartfony, które również wspierają tę technologię można naładować o 60 proc. szybciej.

Powerbank do laptopów

Po drugie, powerbank może ładować laptopy (tylko te ładowane przez USB-C). Nie zastąpi to oczywiście ładowarki i gniazdka, ale pozwoli na "uratowanie" pracy, gdy bateria w laptopie spada do zera.

Powerbank o dużej pojemności

Po trzecie, powerbank Xtrom daje 17000 mAh (8-krotne naładowanie smartfona) przy stosunkowo małej i zwartej obudowie. Na bocznej krawędzie tejże obudowy znajduje się magnetyczna wnęka na kabel do ładowania. I tu pojawia się pierwsza wada urządzenia. Kabel ma bowiem wtyczkę micro USB. Jest to o tyle dziwne, że laptopa można naładować jedynie przez USB-C, a i większość telefonów z szybkim ładowaniem ma właśnie USB-C.

Metka? Po co ta metka?

W opakowaniu znajduje się tez kabel z USB-C, ale nie mieści się on do magnetycznej wnęki w obudowie powerbanka. Wygląda to na poważnie niedopatrzenie. Innym, zdecydowanie mniejszym, ale równie niezrozumiałym minusem, jest umieszczenie na obudowy metki. Jest to zwykła metka jaką mamy na ubraniach, która wystaje z krawędzi obudowy. Ani to ładne, ani potrzebne.

Pomimo tych dwóch malutkich miusów uważam, że powerbank Xtorm Discover 17000 jest najbliższy ideałowi ze wszystkich urządzeń tego typu, które miałem okazje testować.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)