Poszkole.pl: wczoraj nowa strona, dzisiaj atak cyberprzestępców

Poszkole.pl: wczoraj nowa strona, dzisiaj atak cyberprzestępców
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

22.10.2008 21:00, aktual.: 23.10.2008 09:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak dowiedzieliśmy się, jeden z popularnych polskich serwisów społecznościowych - Poszkole.pl - stał się obiektem ataku cyberprzestępców.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że Poszkole.pl zmieniło szatę graficzną, oraz wprowadziło nowe funkcje społecznościowe. Dziś dotarła do nas wiadomość, że popularny wśród dzieci i młodzieży serwis padł ofiarą ataku, w skutek którego skasowana została części danych zebranych od użytkowników.

W wyniku ataku została również zablokowana część serwisu. Jak zapewniają właściciele, wyrządzone szkody zostały już naprawione. - "Systemy bezpieczeństwa zastosowane w Polszkole pozwoliły odzyskać praktycznie wszystkie dane z systemów backupowych. Ci użytkownicy, których danych nie udało nam się odzyskać dostali komunikat, aby ostatnie zmiany ponownie wprowadzić" - powiedział nam Daniel Walendziak, Dyrektor Zarządzający Poszkole.pl.

Czyżby cyberprzestępca znalazł lukę w nowej odsłonie serwisu? - _ "Raczej nie, gdyż bazy danych są w głównej mierze takie same, jak poprzednio, chociaż nie wykluczamy, że sam fakt pojawienia się nowej odsłony tak popularnego serwisu mógł zwiększyć zainteresowanie nim" _ - mówi Daniel Walendziak. - _ "Na tego typu atak nie ma realnych sposobów zabezpieczenia się poza takim, jaki mamy, czyli odtworzenia baz danych z odpowiednich systemów backupowych" _ - dodaje Walędziak.

Autorzy serwisu wykluczają możliwość, jakoby ktoś trzeci mógł wejść w posiadanie danych należących do użytkowników. Jak dotychczas sprawa nie została zgłoszona do organów ścigania. - _ "Analizujemy tę kwestię i sprawdzamy jakie są możliwości działania w tej sprawie" _ - wyjaśnia Daniel Walędziak.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)