Porównujemy najlepsze smartfony na rynku

Porównujemy najlepsze smartfony na rynku
Źródło zdjęć: © WP.PL

03.04.2013 10:30, aktual.: 03.04.2013 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najwyższa półka, flagowce, najlepsze z najlepszych... Oto telefony, które są „twarzami” poszczególnych systemów i stanowią punkt odniesienia przy wszelkich zestawieniach. Tym razem porównujemy je ze sobą!

Każdy producent stara się mieć w ofercie jakiś supersmartfon –. telefon, który będzie imponował parametrami, zaskakiwał dodatkowymi możliwościami i zachwycał wyglądem. Te urządzenia często rywalizują ze sobą bardziej o uwagę użytkowników niż o ich pieniądze, bo przeważnie kosztują zbyt wiele, żeby być hitami sprzedaży... chociaż – jak pokazują przykłady kolejnych wersji iPhone’a oraz Galaxy S – nie jest to żadna reguła. W ogólnoświatowej wojnie mobilnych systemów operacyjnych szczególnie udane modele „okrętów flagowych” różnych firm stają się symbolami i reprezentantami zwalczających się obozów. Postanowiliśmy sprawdzić, za pośrednictwem jakich championów są w stanie wstąpić dziś w szranki Android, iOS oraz Windows Phone i co ci bohaterowie sobą reprezentują.

Wybór iPhone’a 5 był oczywisty –. Apple zawsze wprowadza na rynek tylko jeden model telefonu naraz, więc reprezentantem iOS-u automatycznie staje się iPhone najnowszej generacji. Tylko trochę trudniej było wybrać najlepszy telefon z systemem Microsoftu: w sklepach znajdziemy zaledwie trzy modele, które mogłyby pretendować do tego tytułu – Samsunga ATIV S, HTC 8X i Lumię 920. Pierwszy z nich jest praktycznie niedostępny, a drugi znacząco ustępuje trzeciemu pod względem możliwości. Prawdziwym problemem okazało się za to obsadzenie roli reprezentanta Androida: Samsung Galaxy S III ze wszech miar zasłużył na ten zaszczyt, jednak to Xperia Z jest w tej chwili najbardziej zaawansowanym technologicznie smartfonem z zielonym robotem… Zdecydowaliśmy się wystawić je oba.

Dla każdego coś innego

Zestawiliśmy najważniejsze cechy i parametry czterech supersmartfonów w taki sposób, żeby na pierwszy rzut oka można było ocenić ich mocne i słabe strony. Nie podajemy gotowej recepty na to, który jest najlepszy, to od użytkowników i ich potrzeb zależy, który z championów zasługuje na laur zwycięzcy –. wolicie szkło czy aluminium, obudowę supercienką czy raczej odporną? Potrzebujecie bezprzewodowego ładowania i obsługi ekranu dotykowego w rękawiczkach, czy też może dla was ważniejsza będzie możliwość korzystania z asystenta głosowego? Wybierajcie!

-/jg/jg

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Microsoft kontra Google – wojna na żarty primaaprilisowe"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (205)