Qaqwqwrqw

Popularna przeglądarka będzie pokazywać reklamy

Przeglądarka Mozilla Firefox będzie pokazywała swoim użytkownikom reklamy. Zamiana zostanie wprowadzona razem z aktualizacją nr 60 pod koniec maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mozilla wprowadza "nieinwazyjne" reklamy
Mozilla wprowadza "nieinwazyjne" reklamy (Mozilla)
Qaqwqwrqw

Chociaż motto Mozilli brzmi "Internet dla ludzi, nie dla zysku", to bez zysku nie da się rozwijać darmowych programów komputerowych. Z tego powodu twórcy Firefoksa zdecydowali się dodać reklamy do przeglądarki w postaci sugerowanych linków.

Reklamy będą wyświetlać się w zakładce usługi Pocket, którą Mozilla kupiła ponad rok temu. Umożliwia ona zapisywanie artykułów, stron i wideo do obejrzenia później. Po aktualizacji przeglądarki w zapisanych linkach będą pojawiać się także linki z sugerowanymi artykułami opłaconymi przez właścicieli stron.

To już kolejny znak tego, ze powoli kończy się era "darmowego interenetu". W momencie kiedy cały ruch internetowy jest praktycznie przejęty przez dwie firmy (Google i Facebooka) mniejsi gracze muszą się nieźle nagimnastykować, aby utrzymać się na rynku.

Qaqwqwrqw

Można się złościć na Mozillę za takie podejście do sprawy, a można im też pogratulować ciekawego sposobu na zarabianie. Jeśli twórcy Firefoksa będą dbać o to, aby sugerowane artykuły były ciekawe i wartościowe (a to zapowiedzieli), to taka reklama może wcale nie być uciążliwa.

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw