ycipk-19382q

Popularna przeglądarka będzie pokazywać reklamy

Przeglądarka Mozilla Firefox będzie pokazywała swoim użytkownikom reklamy. Zamiana zostanie wprowadzona razem z aktualizacją nr 60 pod koniec maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mozilla wprowadza "nieinwazyjne" reklamy
Mozilla wprowadza "nieinwazyjne" reklamy (Mozilla)
ycipk-19382q

Chociaż motto Mozilli brzmi "Internet dla ludzi, nie dla zysku", to bez zysku nie da się rozwijać darmowych programów komputerowych. Z tego powodu twórcy Firefoksa zdecydowali się dodać reklamy do przeglądarki w postaci sugerowanych linków.

Reklamy będą wyświetlać się w zakładce usługi Pocket, którą Mozilla kupiła ponad rok temu. Umożliwia ona zapisywanie artykułów, stron i wideo do obejrzenia później. Po aktualizacji przeglądarki w zapisanych linkach będą pojawiać się także linki z sugerowanymi artykułami opłaconymi przez właścicieli stron.

To już kolejny znak tego, ze powoli kończy się era "darmowego interenetu". W momencie kiedy cały ruch internetowy jest praktycznie przejęty przez dwie firmy (Google i Facebooka) mniejsi gracze muszą się nieźle nagimnastykować, aby utrzymać się na rynku.

ycipk-19382q

Można się złościć na Mozillę za takie podejście do sprawy, a można im też pogratulować ciekawego sposobu na zarabianie. Jeśli twórcy Firefoksa będą dbać o to, aby sugerowane artykuły były ciekawe i wartościowe (a to zapowiedzieli), to taka reklama może wcale nie być uciążliwa.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-19382q

ycipk-19382q
ycipk-19382q