"Poproszę najlepszy". Telewizory premium w każdym calu

Źródło zdjęć: © materiały partnera

23.09.2022 12:07, aktual.: 27.09.2022 12:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung Excellence Line to najbardziej wysublimowane telewizory Samsung, zarówno pod względem technologicznym, jak i designerskim. Wszystko jest w nich "naj". To oferta dla tych, którzy nie chcą rezygnować z niczego, co oferuje współczesna technologia i nie chcą tracić czasu na porównywanie możliwości wielu modeli. To po prostu najlepsze telewizory Samsung, jakie można dziś kupić.

Kiedy szukamy rzeczy z naprawdę najwyższej półki, nie chcemy iść na żadne kompromisy. Kupujemy samochód z najwyższą opcją wyposażenia, bo nie chcemy, żeby radość z jazdy psuł brak choćby najmniejszego elementu. Jedziemy na wczasy z najlepszym biurem podróży, żeby nasze all inclusive miało naprawdę "all". Kupujemy bilety do teatru czy na koncert tylko w pierwszej strefie, wiedząc, że tylko takie dadzą nam najlepszy możliwy odbiór tego, co dzieje się na scenie.

W żadnym z tych przypadków nie idziemy na skróty, bo chcemy mieć pewność, że wybraliśmy naprawdę to, co najlepsze i nie zdarzy się żadna przykra niespodzianka.

Podobnie rzeczy się mają, gdy kupujemy nowy telewizor i nie chcemy iść na żadne ustępstwa pod względem jakości, technologii czy wzornictwa. Chcemy mieć najlepszy model. I już.

Szkoda czasu na szukanie

Telewizor nie jest sprzętem, który wymieniamy co roku czy co dwa lata (jak czesto robimy choćby ze smartfonami). Dlatego wybór odpowiedniego urządzenia poprzedzamy mniej lub bardziej szczegółową analizą tego, co jest dostępne. A wybór jest przeogromny, każdy producent oferuje przecież kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt modeli.

Na tym etapie część kupujących zaczyna wgłębiać się w szczegóły techniczne, stając się wręcz ekspertami w temacie. Taka a taka technologia obrazu, taki procesor, taki system audio, takie wejścia, wyjścia, aplikacje…

A gdyby tak… pójść do sklepu i powiedzieć: "Poproszę najlepszy telewizor, jaki jest obecnie dostępny"? I jeszcze mieć pewność, że rzeczywiście wydaliśmy pieniądze na to, co nie ma sobie równych na rynku…?

Niemożliwe? A jednak

Sprawa jest nawet prostsza, niż się wydaje. Istnieje bowiem oferta, która jest przeznaczona właśnie dla najbardziej wymagających klientów. Na pomysł takiego rozwiązania wpadł Samsung, który zdecydował się wyróżnić swoje najlepsze telewizory, gromadząc je w jednej linii produktów pod nazwą Samsung Excellence Line.

Tym samym problem wyboru sprowadza się jedynie do rozmiaru ekranu – od 55 do 85 cali – i kilku detali technicznych, głównie częstotliwości odświeżania i systemu audio.

Technologia na poziomie premium

No dobrze, ale dlaczego akurat te modele trafiły do Excellence Line i czym różnią się od innych? Chcąc nie chcąc, przyjrzyjmy się kilku szczegółom technicznym, żeby tak całkiem nie kupować kota w worku.

Przede wszystkim trzeba uściślić, że mówimy o trzech modelach – QN700B, QN800B i QN900B. Te skróty oznaczają, że są to telewizory 8K z matrycami Neo QLED, w których jakość obrazu jest wynikiem zastosowania technologii kropek kwantowych i wykorzystania diod Mini LED.

Pod względem zastosowanych technologii Samsung wykorzystał w tych telewizorach najlepsze, co do tej pory wyszło z jego laboratoriów i ujrzało światło dzienne. Modele te oferują 14-bitową skalę luminacji, dzięki której podświetlenie ekranu jest lepsze niż kiedykolwiek i pozwala zobaczyć jeszcze więcej detali, szczególnie w scenach, w których jednocześnie widzimy jasne i ciemne elementy. Serie 800B i 900B wykorzystują dodatkowo inteligentny Neuronowy Procesor AI Quantum 8K, którego działanie polega na tym, że analizuje on dane obrazu i odpowiednio dostosowuje je tak, by uzyskać jak najlepszą jakość. Dzięki temu nawet oglądając filmy gorszej jakości wejściowej, otrzymujemy w efekcie obraz, jaki nie jest możliwy do uzyskania na niższej klasy sprzęcie.

Za wrażenia słuchowe odpowiada technologia Dolby Atmos – to generowanie dźwięku przestrzennego, wspomagane dodatkowo stworzoną przez Samsunga Funkcją Adaptacji Dźwięku. Można więc powiedzieć, że wręcz słychać, które miejsce w danej scenie jest źródłem dźwięku.

Nie zapominajmy też o funkcjach smart, które zebrane są w udoskonalonym Smart Hubie, czyli centrum sterowania. Tu mamy dostęp do najnowszych aplikacji, możemy łączyć telewizor z urządzeniami mobilnymi z wykorzystaniem kompatybilnych smartfonów z systemami Android i iOS czy komputerami. Oczywiście niezbędny będzie dostęp do Internetu i konto Samsung. System pozwala też na sterowanie inteligentnym domem. Co ciekawe – na telewizorach z linii Excellence Line mamy aplikację Xbox, która pozwala na granie przez internet bez konieczności kupowania konsoli!

A w praktyce?

Kiedy już kupimy telewizor, jego specyfikacja techniczna staje się mało istotna. Ważne jest to, jakich dostarcza nam wrażeń wizualnych i dźwiękowych. A skoro wybraliśmy urządzenie z najwyższej półki, to liczymy na to, że te wrażenia też są naprawdę wyjątkowe.

Z Samsung Excellence Line tak właśnie jest. Widzimy każdy niuans obrazu, nasycone, realistyczne kolory i niesamowitą głębię. Słyszymy każdy detal dzięki dźwiękowi przestrzennemu, a jeśli korzystamy ze zsynchronizowanego soundbara Samsung, mamy pełną harmonię brzmienia we wszystkich zakresach częstotliwości.

To pozwala wykorzystać wszystko, co oferują najnowsze produkcje, ale także kiedy włączymy swój ulubiony, stary film, różnicę zobaczymy od razu. Telewizor zadba o to, żeby poprawić obraz, odpowiednio wykorzystując swoje 8K rozdzielczości. Podobnie procesor dźwięku wydobędzie to, czego do tej pory nie słyszeliśmy.

Ładny to mało powiedziane

Czy są na sali osoby, które kupują samochód ze względu na kształt linii jego nadwozia albo mieszkanie ze względu na widok za oknem? Każdy ma swoje kryteria wyboru, ale na pewno wrażenia wizualne mają ogromne znaczenie. W przypadku telewizora jest to dodatkowo istotne ze względu na to, że w większości domów staje się on centralnym obiektem salonu czy sypialni. A jeśli mamy specjalny pokój "telewizyjny" czy "rozrywkowy", to tym bardziej chcemy, żeby "król" tego miejsca wyglądał wyjątkowo.

Tak jest w przypadku telewizorów spod znaku Excellence Line. Design jest maksymalnie minimalistyczny i można powiedzieć, że widzimy właściwie tylko ekran. Ramki są tak ultracienkie, że właściwie to prawie ich nie ma. To wrażenie jest szczególnie mocne, jeśli telewizor wisi, a nie stoi – bo można zastosować specjalny uchwyt, dzięki któremu ekran będzie idealnie przylegać do ściany.

Wszystkie trzy telewizory z tej linii są wyposażone w moduł One Connect Pro, dzięki czemu nie trzeba martwić się, że efekt zepsują wiszące z urządzenia kable. Moduł ten to niewielka skrzynka, która połączona jest z telewizorem tylko jednym przewodem. Dopiero w tej skrzynce mamy dostępne wszystkie możliwe złącza do zewnętrznych urządzeń. Można ją łatwo ukryć np. w szafce albo przymocować do stopy urządzenia, dzięki czemu staje się ona zupełnie niewidoczna.

Najlepsze z najlepszych

Prestige, Exclusive – wszystkie marki premium szukają dla swoich produktów odpowiednio brzmiących nazw. Tak, żeby nie było wątpliwości, że dana linia to rzeczywiście "top of the top" ich oferty. W przypadku Samsunga nazwa Excellence Line wydaje się jak najbardziej odpowiednia. Excellence znaczy "doskonałość" i właśnie to słowo oddaje wszystkie cechy telewizorów tej linii.

Mamy tu design, technologię, jakość obrazu i wykonania. Wszystko na najwyższym dostępnym poziomie. To bez wątpienia najlepsze telewizory, jakie są obecnie w portfolio Samsunga.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie