Ponad 100 tys. aplikacji dla Windows Phone

Ponad 100 tys. aplikacji dla Windows Phone

Ponad 100 tys. aplikacji dla Windows Phone
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.06.2012 11:56

Oprócz prezentacji nowego mobilnego systemu operacyjnego, Microsoft pochwalił się też kilkoma liczbami. Najważniejszą z nich było przełamanie bariery 100 tys. aplikacji dostępnych w Microsoft Marketplace.

Choć do wyników Google Play czy Apple App Store Microsoftowi jest wciąż daleko, to mówić można już o w miarę kompletnym ekosystemie aplikacji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w przeciwieństwie do konkurentów, Microsoft nie zlicza jako kolejne tytuły wersji demonstracyjnych programów - są one zintegrowane z pełnymi wersjami.

Osiągnięcie wyniku 100 tys. pozycji zajęło 20 miesięcy. Tylko w samej Polsce nad aplikacjami do Windows Phone pracowało 2200 developerów, którzy stworzyli 4500 aplikacji. Łącznie nad aplikacjami dla Widnows Phone pracowało do tej pory 23 825 deweloperów - zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów.

Każdego dnia użytkownikom smartfonów z systemem operacyjnym Windows Phone proponowanych jest średnio 313 nowych aplikacji. 65% oferty sklepu dostępne jest za darmo.

W najbliższym czasie do oferty wejdą znane z innych platform dwie popularne gry od Zynga: Words with Friends i Draw Something.

Windows Phone Marketplace zadebiutował 7 października 2010 roku z tysiącem aplikacji w ofercie. Jeszcze pięć miesięcy temu liczył 50 tys. aplikacji, teraz pula ta podwoiła się.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)