Pomysł na niedzielę: zobacz Xperię 1 na targach Electronics Show

Pomysł na niedzielę: zobacz Xperię 1 na targach Electronics Show

Pomysł na niedzielę: zobacz Xperię 1 na targach Electronics Show
Źródło zdjęć: © Getty Images
11.05.2019 19:26

12 maja to ostatni dzień trwania targów Electronics Show pod Warszawą. Jedną z atrakcji jest pierwsza w Polsce prezentacja smartfonu Sony Xperia 1. Jeśli nie macie jeszcze planów na niedzielę, warto się wybrać.

Electronics Show odbywa się w centrum targowym Ptak Warsaw Expo. Oprócz tradycyjnych ekspozycji, prezentujących urządzenia VR, smartfony, IoT, sprzęt dla graczy i wiele innych, organizatorzy przygotowali też konferencje branżowe, warsztaty i mnóstwo konkursów. Nie zabrakło też premier - na przykład pierwszego w Polsce pokazu Xperii 1.

Xperia 1 - dlaczego warto?

Smartfon Xperia 1 nowość firmy Sony, wyróżniająca się "kinowością". Xperia 1 ma kinowy ekran 21:9 oraz kinową kamerę. Na uwagę zasługuje przede wszystkim ekran - pierwszy raz mamy do dyspozycji panel OLED o rozdzielczości 4K, obsługujący obraz HDR. Dla lubiących oglądać filmy w podrózy Xperia 1 będzie doskonałym wyborem i zapewni świetne wrażenia wizualne. Ekran kalibrował ten sam zespół Sony, który zajmuje się profesjonalnymi ekranami dla grafików i filmowców.

Współpraca z działem odpowiedzialnym za profesjonalne kamery CineAlta zaś zaowocowała nietypową aplikacją do kręcenia filmów. Cinema Pro pozwala nagrywać filmy o kinowych parametrach i proporcjach 21:9 i korzystać z wysokiej klasy filtrów, charakterystycznych dla róznych gatunków filmowych. Na Xperii 1 zainstalowana jest też aplikacja do montażu filmów. Nie zabrakło efektownego trybu "super slow motion", nagrywającego aż 960 klatek na sekundę.

Proporcje ekranu pozwalają też komfortowo korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie. Ekran ma przekątną mierzącą 6,5 cala, wymiary smartfonu to 167 x 72 x 8,2 mm. Pełną specyfikację i szczegółowe informacje o tym smartfonie znajdziecie na komórkomanii.

Kiedy i za ile?

Cena Xperii 1 na polskim rynku nie jest jeszcze znana. Jest niemal pewne, że przekroczy 4 tys. złotych.

Jeśli zaś chodzi o cenę obejzenia jej na żywo, będzie to wydatek 30 zł - tyle kosztuje bilet na Electronics Show na niedzielę 12 maja. Hale targowe przyjmują odwiedzających od godziny 10:00.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)