Polują na kibiców w sieci. Uważaj, gdzie śledzisz mecze

Polują na kibiców w sieci. Uważaj, gdzie śledzisz mecze29.06.2012 09:59
Polują na kibiców w sieci. Uważaj, gdzie śledzisz mecze
Źródło zdjęć: © chip.pl

Eksperci z irlandzkiego oddziału firmy Eset ostrzegają przed stronami WWW, które obiecując dostęp do najnowszych wiadomości nt. piłkarskich mistrzostw Europy, próbują naciągać internautów na płatne usługi.

Jedna z podejrzanych witryn, na jakie natknęli się w sieci eksperci z firmy Eset Strony, na które natrafili w sieci analitycy zagrożeń Eset, tylko na pozór wyglądają profesjonalnie - mogą jednak skutecznie oszukać mniej doświadczonych internautów. Podejrzeń powinni nabrać wszyscy ci, którzy przypadkowo lub celowo zmienią język jednej z podejrzanych stron na angielski. W efekcie tylko kilka treści wyświetlonych zostanie w tym języku. Reszta będzie widoczna w języku niemieckim lub czeskim.

Jeśli użytkownik posiada skuteczne oprogramowanie antywirusowe, dostęp do podejrzanych stron zostanie zablokowany. Co jednak, jeśli internauta nie korzysta z tego typu aplikacji? Eksperci z firmy Eset twierdzą, że surfowanie po stronach, które podszywają się pod prawdziwe serwisy i blogi informacyjne, może skończyć się, w najlepszym wypadku, wyświetleniem niekończącej się serii pop-upów, zachęcających użytkownika do zapisania się do jednej z płatnych usług. Gorzej jeśli przyjazny wygląd serwisu uśpi czujność internauty i ten pobierze na dysk swojego komputera zagrożenie, reklamowane na stronie np. jako film z najlepszymi strzałami i bramkami turnieju.

Eksperci z firmy Eset radzą wszystkim kibicom, aby informacji nt. piłkarskich mistrzostw Europy szukać na oficjalnej witrynie organizatora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)