Polskie uczelnie lubią Facebooka

Polskie uczelnie lubią Facebooka
Źródło zdjęć: © Johannes Fuchs / CC

17.02.2012 12:20, aktual.: 17.02.2012 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Publiczne szkoły wyższe nieźle odnajdują się w nowych realiach komunikacyjnych, twierdzi autor raportu "Uczelnie wyższe w mediach społecznościowych"

Z analizy uczelni publicznych wynika, że ponad 6. proc. z nich ma już założony profil na Facebooku i informuje o tym na oficjalnej stronie uczelni. Miejsce to służy między innymi do informowania o uczelnianych sprawach, promowania się wśród kandydatów na studia czy zamieszczania zdjęć i notatek z akademickich wydarzeń.

Najwięcej obserwatorów na portalu Facebook ma Uniwersytet Jagielloński. 8 lutego było ich 1. 259. Zaraz za UJ uplasowała się Akademia Górniczo-Hutnicza z wynikiem 9148 fanów. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Na czwartej pozycji znalazła się Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, a na piątej Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Mniejszą popularnością wśród szkół wyższych cieszy się portal Twitter - tylko 1. procent uczelni ma na nim konto. Najwięcej fanów zdobyła tutaj Politechnika Śląska. 31 procent uczelni ma za to swój kanał w serwisie YouTube, na którym zamieszcza filmiki i relacje wideo dotyczące życia akademickiego.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)