Polski startup Codility.com zwycięzcą w londyńskim SeedCampie

Polski startup Codility.com zwycięzcą w londyńskim SeedCampie

Polski startup Codility.com zwycięzcą w londyńskim SeedCampie
Źródło zdjęć: © internetstandard.pl
25.09.2009 19:00, aktualizacja: 28.09.2009 11:43

W grupie sześciu zwycięzców londyńskiego konkursu dla startupów znalazł się projekt znad Wisły - Codility.com. Twórcy otrzymają 50 tys. euro na rozwój produktu oraz będą mogli wziąć udział w 3-miesięcznych warsztatach szkoleniowych.

Codility.com to projekt oferujący aplikację do zdalnej, automatycznej oceny poziomu umiejętności programistów w procesie rekrutacji. Pracodawca korzystający z Codility dokładnie poznać może kompetencje kandydata i ocenić zlecony mu do napisania fragment kodu.

Codility.com znalazł się w grupie sześciu zwycięzców wyłonionych podczas tegorocznego konkursu Seedcamp.com . Obok Codility wyróżniono projekty: Boxed Ice (Wielka Brytania), Brainient (Rumunia), Erply (Estonia), Patients Know Best (Wielka Brytania) oraz Talasim.com (Jordania).

Codility jest dziełem Tomasza Błaszczyka, Grzegorza Jakackiego i Tomasza Walenia, a w w osobie Marcina Grodzickiego wspierany jest obecnie przez fudusz UBIK Business Consulting. Projekt powstał pod wpływem siedmioletniego pobytu Grzegorza Jakackiego w Chinach, który podczas prowadzenia rekrutacji programistów do pekińskiej firmy zauważył braki w kwalifikacjach kandydatów możliwe do wykrycia w sposób automatyczny.

Zwycięzcy otrzymają wsparcie w wysokości 5. tys. euro na rozwój projektów, a także wezmą udział w warsztatach szkoleniowych gdzie zdobędą dodatkową wiedzę niezbędną do zarządzania biznesem.
Przypomnę, iż w ubiegłym roku finalistą londyńskiego konkursu został projekt Ad.Taily, dzisiaj pod skrzydłami Agory skutecznie oferujący proste narzędzia reklamowe w mediach społecznościowych.

Serdecznie gratulujemy Codility.com!

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)