Polski pomysł na inteligentny dom nagrodzony na CES 2015!

Polski pomysł na inteligentny dom nagrodzony na CES 2015!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.01.2015 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polski start-up zdobył dwie prestiżowe nagrody w ramach CES 2015 w Las Vegas
OORT, polski start-up z sektora internetu rzeczy, zdobył w ramach Consumer Electronics Show 2015 nagrodę Envisioneering Innovation & Design Award oraz został finalistą Bluetooth Breakthrough Award, znajdując się wśród takich firm, jak Microsoft czy Procter & Gamble. Wszystko to dzięki technologii, która pozwala sterować otoczeniem za pomocą jednej aplikacji i zamieniać istniejące urządzenia w inteligentne.

OORT zaprezentował swój system Smart Home sterowany przez aplikację mobilną oraz platformę chmurową, składający się z inteligentnych urządzeń, sensorów oraz beaconów, ale też smartwatchy i smartbandów. Jedną z wyjątkowych cech OORT jest to, że korzysta z dobrze znanego Bluetooth, ale w sposób, w jaki do tej pory tego nie robiono. Właśnie dzięki temu Bluetooth wybrał spośród 2. 000 firm zrzeszonych w swojej organizacji właśnie OORT jako jednego z kilku producentów, którzy dokonali przełomu w rozwoju tej technologii.
Zaprezentowane rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników, ponieważ mogą oni zarządzać swoim domem dzięki smartfonom czy tabletom, które już posiadają. W dodatku mogą oni dowolnie personalizować system, wybierając tylko te urządzenia, które są im potrzebne. Jeżeli zatem, ktoś chce, by na co dzień o poranku jego ulubiony ekspres przygotował za niego kawę, wystarczy mu inteligentne gniazdko –. nie potrzebuje całego systemu. Co więcej, OORT oferuje własne urządzenia, integruje urządzenia innych producentów i współpracuje ze wszystkimi, które obsługują technologię Bluetooth smart.

Największym wyróżnikiem jest jednak to, że opracowana technologia pozwala zamieniać standardowe urządzenia w inteligentne, nadając im zupełnie nowe funkcje. Inżynierowie OORT zmodernizowali dziesiątki dostępnych na rynku urządzeń największych producentów, takich jak: ekspresy do kawy, gniazdka, wiatraki, rolety czy nawet bramy.

Obecnie OORT oferuje następujące inteligentne urządzenia: SmartFinder –. lokalizator, który pozwala odnaleźć zagubione przedmioty. Wystarczy doczepić go do kluczy czy portfela, by aplikacja w smartfonie wskazała ich położenie. Dodatkowo użytkownik może wyzwolić w urządzeniu sygnał dźwiękowy. SmartSocket – gniazdko, które umożliwia zdalne włączanie lub wyłączanie podłączonych do niego urządzeń za pomocą aplikacji mobilnej. Pozwala na ustawianie schematów pracy oraz pomiar energii działających za jego pośrednictwem urządzeń. SmartLED – energooszczędna, żarówka sterowana standardowym przyciskiem lub smartfonem, która może świecić na 16 milionów kolorów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)