Polska. Zniczomatów będzie więcej. Współpraca Mastercard i Caritas

Polska. Zniczomatów będzie więcej. Współpraca Mastercard i Caritas

Polska. Zniczomatów będzie więcej. Współpraca Mastercard i Caritas
Źródło zdjęć: © WP.PL | Zdjęcie czytelnika
Adam Bednarek
09.09.2019 08:17

Zniczomaty już znaleźć można na polskich cmentarzach. Wkrótce urządzeń sprzedających znicze i świecie będzie więcej - dzięki partnerstwu Mastercard i Caritas.

W trakcie trwającego w Krynicy Forum Ekonomicznego szef Mastercarda w Polsce Bartosz Ciołkowski zapowiedział wypuszczenie na rynek zniczomatów. Czyli automatów sprzedających znicze i świece.

Co ciekawe, Mastercard współpracuje z Caritasem. To właśnie organizacja wskaże kościoły i cmentarze, przy których mają stanąć automaty. Caritas będzie także otrzymywał środki ze sprzedaży zniczy i świec.

Pierwszych kilkanaście zniczomatów powstałych we współpracy z Caritasem pojawi się na początku przyszłego roku. Dziwić może fakt, że dopiero wtedy - w końcu już niedługo listopad i mogłoby się wydawać, że to najlepszy okres na premierę takich urządzeń.

Zresztą całkiem możliwe, że znicze z okazji 1 listopada będziecie mogli kupić właśnie w zniczomacie - choć niekoniecznie od Mastercard i Caritas. Automatów ze zniczami w Polsce przybywa. Już w 2014 roku byłoponad sto zniczomatów na terenie całego kraju. Firm zajmujących się dystrybucją maszyn przybywa, więc dziś liczba może być dużo większa.

źródło: Cashless

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (159)