Trwa ładowanie...
d1501ov

Polska fregata w siłach NATO. ORP "Generał Kazimierz Pułaski" wypłynie w półroczną misję

Jak informuje polska-zbrojna.pl, od 1 stycznia 2019 roku polski okręt ORP "Generał Kazimierz Pułaski" będzie pozostawiona w gotowości. W lutym jednostka dołączy do zespołu NATO, operującego na północy Europy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ORP "Generał Kazimierz Pułaski" weźmie udział w misji NATO
ORP "Generał Kazimierz Pułaski" weźmie udział w misji NATO (MON)
d1501ov

Początkowo fregata będzie stacjonować w Gdyni, zachowując pełną gotowość. Jeśli na terenie Europy dojdzie do sytuacji kryzysowej, w ciągu kilkudziesięciu godzin ORP "Generał Kazimierz Pułaski" ma dotrzeć w miejsce konfliktu. O ile potencjalna sytuacja wydarzy się w terenach nadmorskich.

Oprócz ORP "Generał Kazimierz Pułaski", do Sił Odpowiedzi NATO dołączy także śmigłowiec pokładowy SH-2G. Natomiast w lutym okręt wraz z helikopterem i załogą wyruszą do zespołu okrętowego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Polska fregata rakietowa wypłynie do norweskiego portu w Bergen. Podczas pięciomiesięcznej służby okręt ma zająć się patrolem szlaków morskich północnej Europy i będzie stacjonować w przeróżnych portach.

Okręt, śmigłowiec oraz załogę przygotowywano do dołączenia do Sił Odpowiedzi NATO od kilku lat. Po zakończeniu misji, polskie jednostki powrócą do Gdyni, ale pozostaną w trybie gotowości do działania. Tym samym nadal będą służyć w Siłach Odpowiedzi NATO.

d1501ov

To nie pierwszy raz, kiedy ORP "Generał Kazimierz Pułaski" trafia do Sił Odpowiedzi NATO. 10 lat temu okręt brał udział w podobnej misji, ale na południu Europy.

Źródło: polska-zbrojna.pl

Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym!

d1501ov

Zobacz też: Cybersejf. Zbierają ogrom informacji o tobie. Oto jak możesz to ograniczyć

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1501ov

d1501ov
d1501ov