ycipk-1hmrg2

Polska fregata w siłach NATO. ORP "Generał Kazimierz Pułaski" wypłynie w półroczną misję

Jak informuje polska-zbrojna.pl, od 1 stycznia 2019 roku polski okręt ORP "Generał Kazimierz Pułaski" będzie pozostawiona w gotowości. W lutym jednostka dołączy do zespołu NATO, operującego na północy Europy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ORP "Generał Kazimierz Pułaski" weźmie udział w misji NATO
ORP "Generał Kazimierz Pułaski" weźmie udział w misji NATO (MON)
ycipk-1hmrg2

Początkowo fregata będzie stacjonować w Gdyni, zachowując pełną gotowość. Jeśli na terenie Europy dojdzie do sytuacji kryzysowej, w ciągu kilkudziesięciu godzin ORP "Generał Kazimierz Pułaski" ma dotrzeć w miejsce konfliktu. O ile potencjalna sytuacja wydarzy się w terenach nadmorskich.

Oprócz ORP "Generał Kazimierz Pułaski", do Sił Odpowiedzi NATO dołączy także śmigłowiec pokładowy SH-2G. Natomiast w lutym okręt wraz z helikopterem i załogą wyruszą do zespołu okrętowego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Polska fregata rakietowa wypłynie do norweskiego portu w Bergen. Podczas pięciomiesięcznej służby okręt ma zająć się patrolem szlaków morskich północnej Europy i będzie stacjonować w przeróżnych portach.

Okręt, śmigłowiec oraz załogę przygotowywano do dołączenia do Sił Odpowiedzi NATO od kilku lat. Po zakończeniu misji, polskie jednostki powrócą do Gdyni, ale pozostaną w trybie gotowości do działania. Tym samym nadal będą służyć w Siłach Odpowiedzi NATO.

ycipk-1hmrg2

To nie pierwszy raz, kiedy ORP "Generał Kazimierz Pułaski" trafia do Sił Odpowiedzi NATO. 10 lat temu okręt brał udział w podobnej misji, ale na południu Europy.

Źródło: polska-zbrojna.pl

Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym!

ycipk-1hmrg2

Zobacz też: Cybersejf. Zbierają ogrom informacji o tobie. Oto jak możesz to ograniczyć

ycipk-1hmrg2
ycipk-1hmrg2
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1hmrg2