Policjanci szykują się na przejęcie nowych śmigłowców. Wylecą do Stanów Zjednoczonych

Policjanci szykują się na przejęcie nowych śmigłowców. Wylecą do Stanów Zjednoczonych24.08.2018 15:52
Policjanci szykują się na przejęcie nowych śmigłowców. Wylecą do Stanów Zjednoczonych
Źródło zdjęć: © East News | Andrzej Zbraniecki

Polska policja będzie miała nowe śmigłowce - dwa S-70i Black Hawk. Policyjne załogi niebawem wylecą do Stanów Zjednoczonych, by przygotować się do ich pilotowania.

6 pilotów i 3 mechaników wyleci do Stanów Zjednoczonych - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Na miejscu będą przygotowywać się do latania nowymi śmigłowcami. Szkolenie odbędzie się we wrześniu.

Pierwszy śmigłowiec ma wejść do służby w październiku, drugi - miesiąc później.

Polska Policja kupiła dwa śmigłowce S-70i Black Hawk, które zostaną wyprodukowane w zakładach lotniczych PZL Mielec. Zastąpią one wysłużone śmigłowce Mi-8. Zakup odbył się bez przetargu. W policji S-70i będą wykorzystywane do działań operacyjno – desantowych, czyli prawdopodobnie do obserwacji miejsc zdarzeń z powietrza, patrolowania i "zrzucania" oddziałów antyterrorystycznych w trakcie działań realizowanych przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych.

To nie pierwszy przypadek gdy opracowane pierwotnie dla wojska maszyny będą pełnić służbę w policji. W tych celach używane są m.in. przez jednostki antyterrorstyczne FBI w Stanach Zjednoczonych, policję w Meksyku, Kolumbii i Turcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)