Policjanci szykują się na przejęcie nowych śmigłowców. Wylecą do Stanów Zjednoczonych

Policjanci szykują się na przejęcie nowych śmigłowców. Wylecą do Stanów Zjednoczonych

Policjanci szykują się na przejęcie nowych śmigłowców. Wylecą do Stanów Zjednoczonych
Źródło zdjęć: © East News | Andrzej Zbraniecki
Adam Bednarek
24.08.2018 15:52, aktualizacja: 24.08.2018 16:17

Polska policja będzie miała nowe śmigłowce - dwa S-70i Black Hawk. Policyjne załogi niebawem wylecą do Stanów Zjednoczonych, by przygotować się do ich pilotowania.

6 pilotów i 3 mechaników wyleci do Stanów Zjednoczonych - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Na miejscu będą przygotowywać się do latania nowymi śmigłowcami. Szkolenie odbędzie się we wrześniu.

Pierwszy śmigłowiec ma wejść do służby w październiku, drugi - miesiąc później.

Polska Policja kupiła dwa śmigłowce S-70i Black Hawk, które zostaną wyprodukowane w zakładach lotniczych PZL Mielec. Zastąpią one wysłużone śmigłowce Mi-8. Zakup odbył się bez przetargu. W policji S-70i będą wykorzystywane do działań operacyjno – desantowych, czyli prawdopodobnie do obserwacji miejsc zdarzeń z powietrza, patrolowania i "zrzucania" oddziałów antyterrorystycznych w trakcie działań realizowanych przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych.

To nie pierwszy przypadek gdy opracowane pierwotnie dla wojska maszyny będą pełnić służbę w policji. W tych celach używane są m.in. przez jednostki antyterrorstyczne FBI w Stanach Zjednoczonych, policję w Meksyku, Kolumbii i Turcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)